Автоексперти з’ясували, наскільки позашляховики безпечніші за компактні моделі

0
1071

Щороку автовиробники покращують системи активної та пасивної безпеки, а рейтингові комісії, на кшталт того ж IIHS або Euro NCAP, регулярно посилюють правила краш-тестів. Ми вирішили поставити питання, чи є певна залежність частоти летальних наслідків в результаті ДТП від розміру автомобіля.

Експерти IIHS провели ряд досліджень і з’ясували, чи є повнопривідний позашляховик більш безпечним при зіткненні у порівнянні зі звичайним седаном або хетчбеком. Проте варто зазначити, що статистика не дає повного уявлення про те, як насправді рухалися учасники ДТП, вік людей, досвід водіння та підлога, а також якість дорожнього покриття.

Всі класи автомобілів можна умовно поділити на три зразкові категорії: компактні, середні та повнорозмірні. У ході дослідження з’ясувалося, що в сегменті седанів та хетчбеків на кожні десять мільярдів миль пробігу припадає 36 аварій із летальним кінцем. У компактному класі показник збільшується до 78 смертей на 10 мільярдів миль пробігу. Аналогічна тенденція простежується й у сегменті позашляховиків. У компактних SUV ймовірність загинути приблизно в чотири рази вище, ніж у повнорозмірних.

Зараз читають  Представлено революційний зарядний пристрій для електромобілів

Якщо ж взяти за основу американський ринок, то з 20 моделей, на які припадає 9 або менше смертей, щороку з сегмента компактних моделей входять лише Range Rover Evoque , Volkswagen Golf , Nissan Leaf і  Mitsubishi Outlander . Інші автомобілі з низьким рівнем смертності мають більший розмір. Примітно, що у списку 20 моделей із найвищим рівнем смертності 15 моделей класифікуються як компактні. Якщо ж усереднити статистичні дані, то з’ясовується, що середній показник смертності для легкових авто становить 36 смертей на 10 мільярдів миль пробігу, а серед позашляховиків і пікапів показник становить 19 і 18 відповідно.

Найбезпечнішими виявилися мінівени, адже в них гине 15 людей на 10 мільярдів миль. Експерти припускають, що такий результат пов’язаний не тільки з розмірами та масою таких машин, а й з тим, що їх переважно вибирають для перевезення своїх сімей.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.