У разі виникнення спірних ситуацій із поліцейськими водії починають застосовувати своєрідний метод «юридичної самооборони» – зйомка офіцерів на телефон. Чи є цей метод законним? Адже поліція наголошує, що Конституція забороняє зйомку правоохоронців.
Відповідно до законів України, втручання у особисте життя громадян та збирання конфіденційної інформації без особистої згоди заборонено. Відео та фотозйомка також відноситься до втручання у особисте життя.
При цьому офіцери при виконанні не ведуть особисте життя. У Законі «Про інформацію» немає даних про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.
З цього можна зробити висновок, що інформація про суб’єктів владних повноважень (співробітники поліції, у тому числі) не є конфіденційною, а отже є відкритою. Тобто водій може фіксувати співробітників поліції та їх посвідчення на місці зупинки.
Зазначається, що у спірних ситуаціях фото та відеозйомка може стати єдиним доказом неправомірних дій з боку поліції та довести невинність автомобіліста.
З наближенням новорічних свят я, як і багато інших, замислююсь над тим, як правильно перевезти…
В Україні втрата водійських прав – це справді серйозне покарання. Багато хто думає, що таке…
Італійський автовиробник Lamborghini вирішив перенести запуск свого першого електромобіля на 2029 рік. Як повідомив генеральний…
Популярний спосіб у такій ситуації у жителів холодних регіонів – це обігрів піддону картера машини.…
На дорозі можуть статися різні ситуації. Наприклад, може закінчитися пальне всього за сто метрів від…
У вересні 2022 року Suzuki розпочала продаж в Азії свого нового кросовера Grand Vitara. Автомобіль…
Leave a Comment