У разі виникнення спірних ситуацій із поліцейськими водії починають застосовувати своєрідний метод «юридичної самооборони» – зйомка офіцерів на телефон. Чи є цей метод законним? Адже поліція наголошує, що Конституція забороняє зйомку правоохоронців.
Відповідно до законів України, втручання у особисте життя громадян та збирання конфіденційної інформації без особистої згоди заборонено. Відео та фотозйомка також відноситься до втручання у особисте життя.
При цьому офіцери при виконанні не ведуть особисте життя. У Законі «Про інформацію» немає даних про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.
З цього можна зробити висновок, що інформація про суб’єктів владних повноважень (співробітники поліції, у тому числі) не є конфіденційною, а отже є відкритою. Тобто водій може фіксувати співробітників поліції та їх посвідчення на місці зупинки.
Зазначається, що у спірних ситуаціях фото та відеозйомка може стати єдиним доказом неправомірних дій з боку поліції та довести невинність автомобіліста.
У модельній лінійці Subaru кросовер Ascent представлений з 2018 року. Спочатку машина була адресована США,…
Під час зимових холодів шахраї не менш активні, ніж улітку. Нещодавно стала відома нова схема,…
З 18 лютого 2025 року у 53 сервісних центрах МВС України запрацювала нова система електронної…
З січня 2025 року вартість палива на українських АЗС зазнала зростання через підвищення акцизів та…
Кілька тижнів тому Dacia Duster проходив тести, але тоді кросовер був позначений логотипом Renault. Проте…
Південнокорейські ЗМІ повідомили, що Hyundai тимчасово призупинить виробництво Ioniq 5 і Kona Electric з 24…
Leave a Comment