На дорогах України встановили новий знак: що потрібно знати водіям

0
862

На дорогах України у зв’язку з новою редакцією правил дорожнього руху з’явився новий знак із розділу «Попереджуючих». Це «чорний розділовий знак» у трикутнику або трикутник з чорною точкою. Водіям дали тлумачення цією піктограмою.

Знак трикутник із чорною точкою називається «Місце (ділянка) концентрації дорожньо-транспортних пригод». Цей дорожній знак покликаний попереджати водія про ділянку дороги із підвищеною концентрацією аварій. Знак має порядковий номер 1.41 у Правилах дорожнього руху та встановлюється за 50-100 метрів до небезпечної ділянки дороги у місті та 150-300 метрів за містом.

Знак було затверджено у редакції ПДР ще 10 років тому, проте до ДСТУ його не додали. Потім знак 1.41 внесли до ДСТУ 2100:2014 у 2014 році. З того часу цей попереджувальний знак почав з’являтися в підручниках для автошкіл, проте в ПДР, і в іспит його додати знову «забули».

Все змінилося після нещодавнього масштабного оновлення правил дорожнього руху, згідно з яким з 1 листопада в Україні почали діяти нові дорожні знаки та розмітка. Так знак 1.41 остаточно закріпився у чинній редакції ПДР.

Раніше функцію трикутника з точкою виконував трикутник зі знаком вигуку всередині. Даний знак 1.39 позначає аварійно-небезпечну ділянку, на якій геометричні параметри проїжджої частини, радіуси вертикальних і горизонтальних кривих не відповідають вимогам будівельних норм.

При цьому, поряд зі знаком 1.39 та зі знаком 1.41 встановлюватимуться уточнюючі таблички 7.21.1-7.21.5, які конкретизують вид небезпеки на даному відрізку дороги.

Зараз читають  Tesla знову перенесла терміни початку виробництва Cybertruck до 2023 року

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.