Categories: Новини

МВС нарешті роз’яснило, які з оголошених новацій у ПДР діють уже, а які почнуть пізніше

Share

Департамент комунікації МВС нагадав, що Кабінет Міністрів схвалив зміни до законодавства, спрямовані на боротьбу з порушеннями ПДР, ініційовані МВС. Зокрема, зміни торкнулися обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год., впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху, зміни до Порядку видачі посвідчення водія, зміни розміру штрафів за деякі порушення, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані, пише Експрес.

Для запровадження певних інновацій достатньо було відповідних Постанов Кабінету Міністрів України.

Таким чином, обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/г почало діяти з 1 січня 2018 року (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 883 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху»).

Також працює новий Порядок видачі посвідчення водія. Відтепер, перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватимуть на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне.​ (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 885 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»).

Звертаємо вашу увагу на те, що зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою України. Отже, нова система штрафів ще не почала діяти.

Нагадаємо, МВС пропонує установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень) за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год. За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення  права керування транспортним засобом на строк до шести місяців. У 20 разів пропонується збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: ПДР

Останні записи

Коли після вживання алкоголю можна безпечно керувати автомобілем

У цій статті ми розглянемо основні причини, через які водії отримують протоколи за керування у…

29.03.2025

Безпечне перевезення дітей в авто: що потрібно знати

Попередня редакція ПДР щодо перевезення дітей діяла з 2008 року, проте містила багато спірних моментів…

29.03.2025

Hyundai представила нову мультимедійну систему, що нагадує ту, що в Tesla

Компанія Hyundai представила свою нову інформаційно-розважальну систему Pleos Connect, яка з'явиться на ринку наступного року.…

29.03.2025

Чи потрібні права та документи для керування скутером в Україні

Працівники поліції часто зупиняють скутери на дорогах, оскільки в багатьох випадках водії не мають необхідних…

29.03.2025

Чому механіки радять не встановлювати ГБО: приховані проблеми для водіїв

Газобалонне обладнання (ГБО) здається чудовим способом заощадити на паливі, адже газ коштує дешевше за бензин.…

29.03.2025

Електронні довідки та нові групи водіїв: як зміняться правила керування автомобілем

В Україні пропонують замінити застарілу систему медичних оглядів водіїв на електронні висновки, що значно спростить…

28.03.2025