Знак “Водій з інвалідністю” (п. 30.3ґ ПДР України) можуть кріпити на своєму автомобілі громадяни з інвалідністю, а також водії, які перевозять таких громадян. При цьому групи інвалідності конкретизуються ні в Правилах дорожнього руху, ні в Законі “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, ні в документах Кабінету міністрів.
Знак «Водій з інвалідністю» в Україні встановлювати на машину необов’язково. Але розповідати про свої недоліки доведеться усно – поліцейським після зупинки.
Але і без таблички на авто, і без запису в техпаспорті можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.
Згідно з чинним законодавством, на кожній парковці в Україні є спеціальні місця (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), позначені знаком або розміткою 1.30. Але незалежно від наявності місць безкоштовно користуватися паркуванням може громадянин з інвалідністю. Для цього він повинен пред’явити документ, в якому є запис про інвалідність – пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або довідку про надання пільги. У посвідченні тепер не обов’язкова запис про інвалідність саме в зв’язку з ураженням опорно-рухового апарату.
Багато сучасних автомобілів оснащуються смарт-ключами. Завдяки їм можна дистанційно відчиняти та закривати двері машини на…
Genesis зробить ставку на гібриди замість електрокарів. Преміум-бренд Hyundai відмовився від ідеї випускати лише електромобілі…
Нещодавно в пресі стали активно обговорюватися фінансові проблеми Nissan, які можуть сильно вдарити по бізнесу…
Автомобіль Toyota Land Cruiser 300 2025 модельного року був офіційно представлений. Вперше модель продемонстрували 3…
Багато жителів країни останнім часом стали віддавати перевагу кросоверам на повному приводі. Більшість вважає, що…
Renault Sandero із тріском провалив краш-тест. Випробування проводила незалежна організація LatinNCAP, яка тестує автомобілі, що…
Leave a Comment