Знак “Водій з інвалідністю” (п. 30.3ґ ПДР України) можуть кріпити на своєму автомобілі громадяни з інвалідністю, а також водії, які перевозять таких громадян. При цьому групи інвалідності конкретизуються ні в Правилах дорожнього руху, ні в Законі “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, ні в документах Кабінету міністрів.
Знак «Водій з інвалідністю» в Україні встановлювати на машину необов’язково. Але розповідати про свої недоліки доведеться усно – поліцейським після зупинки.
Але і без таблички на авто, і без запису в техпаспорті можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.
Згідно з чинним законодавством, на кожній парковці в Україні є спеціальні місця (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), позначені знаком або розміткою 1.30. Але незалежно від наявності місць безкоштовно користуватися паркуванням може громадянин з інвалідністю. Для цього він повинен пред’явити документ, в якому є запис про інвалідність – пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або довідку про надання пільги. У посвідченні тепер не обов’язкова запис про інвалідність саме в зв’язку з ураженням опорно-рухового апарату.
Навесні водії починають готувати автомобілі до літа, і одним із основних етапів є зміна коліс.…
Tesla офіційно припинила прийом замовлень на класичну версію Model Y США, прибравши її з онлайн-конфігуратора…
Аналітичне агентство Focus2move, яке аналізує ринки в 159 країнах, склало список найуспішніших автовиробників. Лідером залишається…
Водіям варто почати міняти зимові шини на літні, коли середньодобові значення температури повітря становитимуть +4...+6°C.…
Компанія Mazda, хоча і поступається за обсягами продажів багатьом провідним світовим виробникам, все ж залишає…
У Верховній Раді України наразі розглядається проект закону №13058 від 03.03.2025, який передбачає введення безкоштовного…
Leave a Comment