Новини

За що водіїв в Україні позбавляють прав: список порушень

Share

Мабуть, одним з найнеприємніших покарань для будь-якого автомобіліста є позбавлення його права керування транспортним засобом, т. і. Водійського посвідчення. З за що можуть позбавити водійського посвідчення і що робити, якщо це вже сталося, розповідає  auto.bigmir.net.

Коли і за що позбавляють прав в Україні

Перелік порушень, які тягнуть за собою втрату права на керування транспортними засобами, досить довгий.

Так, водійське посвідчення можуть відібрати на період від 3 до 6 місяців за керування технічно несправним авто, в тому числі тим, на якому перевозять пасажирів, і керування транспортним засобом без талона про проходження обов’язкового ТО (на сьогоднішній день водії легкових авто категорії В не зобов’язані проходити ТО), вчинені повторно. Відповідальність за такі правопорушення регламентує ч. 4 ст. 121 КУпАП.

Прав на той самий строк позбавляють за невиконання водіями вимог співробітників поліції (ст. 122) і керування транспортним засобом особою, щодо якої вже встановлено тимчасове обмеження в праві керування транспортними засобами (ч. 3 ст. 122).

Ризикує втратити водійське посвідчення на строк від 6 до 12 місяців водій, який створив аварійну ситуацію (ч. 5 ст. 122), виїхав на залізничний переїзд, коли рух через переїзд заборонено (ч. 2 ст. 123) або були скоєні порушення Правил дорожнього руху , яке призвело до дорожньо-транспортної пригоди (ст. 124).

Позбавленням права керувати транспортним засобом на 1 рік карають за керування в стані алкогольного сп’яніння (ч. 1 ст. 130), на термін від 1 до 2 років – за залишення місця ДТП, учасником якого є водій (ст. 122), на термін від 1 до 3 років – за виїзд на залізничний переїзд, коли рух через переїзд заборонено, з застереженням, що водій перевозить пасажирів або небезпечні вантажі (ч. 3 ст. 123).

Втрачають водійське посвідчення на 3 роки автомобілісти, які п’яними попалися за кермом вдруге (ч. 2 ст. 130), вжили алкоголь, наркотики та сильнодіючі препарати до приїзду правоохоронців на місце ДТП або до проведення огляду на стан сп’яніння після зупинки (ч. 4 ст. 130).

Від 5 до 7 років  позбавлення права керування транспортним засобом передбачає ч. 5 ст. 126 за повторне керування автомобілем особою, у якого вже відібрали права або ніколи їх не було.

За керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння втретє за рік карають позбавленням прав на 10 років (ч. 3 ст. 130).

Що робити, якщо відібрали права в Україні

Якщо суд першої інстанції виніс рішення не на користь водія, є можливість подати апеляцію, але в такому випадку шансів повернути свої права небагато. Після позбавлення прав слід сплатити штраф і дочекатися закінчення терміну покарання. Після цього можна заново йти в автошколу і здавати на права.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Volvo показала EX30 Cross Country на реальних фотографіях

Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…

19.03.2025

5 важливих речей, які варто зробити з авто перед літом

З приходом весни автомобілістам слід замислитись не тільки про зміну шин, а й про технічне…

19.03.2025

Mazda показала оновлений кросовер CX-5 з усіх боків

Кросовер Mazda CX-5, що з'явився в 2011 році, відразу ж завоював звання популярної моделі, а…

19.03.2025

Позашляховик Mitsubishi Pajero Evolution отримав сучасний дизайн

Незважаючи на те, що Mitsubishi ще не підтвердила це офіційно, позашляховик Pajero повертається. Розробка автомобіля…

19.03.2025

Mercedes відмовляється від A-Class хетчбека заради розвитку SUV-лінійки

Компанія Mercedes вирішила припинити виробництво свого єдиного хетчбека A-Class, зосередивши увагу на випуску позашляховиків. Підтвердженням…

19.03.2025

Власникам Tesla можуть відмовити у страховці через хвилю вандалізму

У США почастішали випадки атак на електромобілі Tesla . Автомобілі Model 3, Model Y та…

19.03.2025