В суді розповіли, коли пішохід має перевагу на дорозі

0
51

Пішохід має перевагу лише тоді, коли ступив на «зебру». Таким є нещодавній висновок суду.

Як відомо, відповідно до пункту 4.7 ПДР пішоходи повинні переходити проїзну частину виключно пішохідниими переходами. Якщо «зебри» відсутні – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Згідно з пунктом 4.14 ПДР пішоходам забороняється, зокрема, виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід.

Пунктом 4.16 ПДР надано право пішоходу на перевагу під час переходу проїзної частини, позначеної нерегульованими пішохідними переходами.

Читайте також  В Одесі запрацює одразу дев'ять камер автофіксації

Також відповідно до пункту 18.1 ПДР водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам.

Третій апеляційний суд у справі №389/752/21 повідомив, що пішоходи мають перевагу в русі перед транспортними засобами з моменту, коли вони ступили на перехід.

Це означає, що якщо пішохід ще перебуває на тротуарі, а до пішохідного переходу наближається автомобіль, то йому відповідно до п.4.14 ПДР забороняється виходити на такий пішохідний перехід.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.