Експерти прогнозують різке подорожчання автомобілів

0
655

Вартість автомобілів вже найближчим часом може серйозно вирости і по всьому світу. До таких висновків дійшла колумністка американського агентства Bloomberg Анджані Тріведі, опитавши експертів.

Одна з головних причин зростання цін – подорожчання сировини. За останні місяці значно збільшилися ціни на сталь, яка використовується в конструкції кузова, двигуна, трансмісії, і на пластмасу, з якої виготовлені бампери, деталі інтер’єру і багато інших компонентів.

Але це не єдина причина. Друга – зниження обсягів виробництва. Більшість автовиробників, в тому числі найбільші компанії світу, як Toyota і Ford, в своїх квартальних звітах прогнозують: через дефіцит електронних чіпів виробництво автомобілів продовжить знижуватися і далі. В цьому році компанії зберуть приблизно на 4 мільйони менше машин – зниження близько 5% від середньорічного рівня.

Падіння обсягів виробництва і зростання витрат в поєднанні можуть стати великою проблемою. Адже автоіндустрія відрізняється дуже великим рівнем постійних витрат. Компаніям потрібно певний обсяг виробництва, щоб «вийти в нуль». Коли обсяг виробництва швидко падає, витрати на одиницю продукції зростають випереджаючими темпами – непропорційно сильно знижуючи прибуток компанії.

Зараз читають  В Україну прибула ще одна велика партія нових автомобілів

Фінансисти з Boston Consulting Group підрахували, що 10-відсоткове падіння продажів у автовиробника з оборотом в 100 мільярдів доларів викличе падіння операційного прибутку на 40%! І це ще оптимістичний сценарій: аналітики використовували спрощену модель, в якій передбачається можливим зрізати всі змінні витрати (наприклад, на закупівлю сировини або на робочу силу). У реальності це навряд чи можливо.

Індекс доступності автомобілів в США почав падати: багато американців задумалися, чи так необхідно міняти наявну машину на нову. Майже 40% з тих, хто збирався придбати новий автомобіль, прийняли рішення відкласти покупку на майбутнє.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.