Volvo Cars і шведська сталеливарна компанія SSAB вивчать можливість розробки високоякісної сталі для автопрому, в провадженні якої не будуть потрібні копалини вуглеводні, – повідомляє « Аutoua.net ».
Volvo Cars стала першим автовиробником, який почав співпрацювати з SSAB і її ініціативою HYBRIT (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology). Це амбітний проект, що має на увазі заміну коксівного вугілля, традиційно необхідного для виробництва сталі на основі залізної руди, електроенергією і воднем, які не використовують викопні види палива. Очікується, що в результаті буде отримана перша в світі технологія виробництва стали практично без вуглецевого сліду – так зване пряме відновлення залізної руди.
Експериментальна сталь для Volvo Cars буде виготовлена на пілотному заводі HYBRIT в Лулео, Швеція. Ця сталь буде використовуватися для випробувань, а можливо, навіть в концептуальному автомобілі.
«Оскільки ми постійно скорочуємо загальний вуглецевий слід, ми знаємо, що сталь – це важлива область для подальшого прогресу. Співпраця з SSAB в області розробки стали, яка не містить копалин, може привести до значного скорочення викидів в нашому ланцюжку поставок », – сказав Хокан Самуельсон , генеральний директор Volvo Cars.
На світову сталеливарну промисловість припадає близько 7% світових прямих викидів CO2, оскільки в даний час в галузі переважає технологія виробництва сталі на основі залізної руди з використанням доменних печей, що залежать від вугілля, що коксується. Для Volvo Cars викиди CO2, пов’язані з виробництвом сталі і чавуну для автомобілів, складають близько 35% для машин з двигунами внутрішнього згоряння і 20% для автомобілів з повністю електричним приводом від загальних викидів CO2 від матеріалів і виробництва комплектуючих.
Співпраця з SSAB – остання ініціатива Volvo Cars в підтримку спільного плану дій по боротьбі зі зміною клімату. Центральним елементом цього плану є прагнення компанії до 2030 року стати брендом повністю електричних автомобілів. Проте, план виходить за рамки вирішення проблеми викидів з вихлопних труб за рахунок повної електрифікації, а також спрямований на скорочення викидів шкідливих речовин в більш широкої діяльності компанії, в ланцюжку поставок, а також за рахунок переробки та повторного використання матеріалів.
У короткостроковій перспективі ці та інші кроки націлені на скорочення викидів вуглекислого газу в розрахунку на один автомобіль протягом життєвого циклу на 40% в період з 2018 по 2025 рік. Досягти повної вуглецевої нейтральності Volvo Cars має намір до 2040 року.
У першому кварталі 2025 року оптові ціни на автомобілі в ЄС зросли, що зумовлено підвищеним…
Останнім часом на дорогах України почастішали випадки, коли водії після зупинки патрульними одразу глушать двигун.…
Попит на гібридні автомобілі у світі продовжує стрімко зростати, і компанія Toyota впевнено зберігає лідерство…
Toyota Corolla заслужено вважається однією з найпопулярніших моделей японського бренду у світі, здобувши репутацію надійного…
Оновивши весь свій модельний ряд румунський суббренд Renault, відомий як Dacia, розпочав роботу над абсолютно…
Експерти iSeeCars опублікували рейтинг автомобілів, які найбільше та найменше втрачають у ціні з роками. В…
Leave a Comment