Електрокари можуть стати дешевші автомобілів з ДВЗ вже в 2027 році

0
110

Аналітики BloombergNEF прогнозують, що вже в 2027 році виробництво електрокарів стане дешевшим, ніж виробництво автомобілів з традиційними ДВЗ на бензині або дизелі.

На думку аналітиків, це стане можливим завдяки зниженню вартості батарей і витрат на організацію виділених виробничих ліній. Це позначиться на доступності продукту в більшій мірі, ніж програми із субсидування, існуючі в США і ряді країн ЄС.

У свою чергу, завдяки зниженню вартості виробництва вже через 6 років електромобілі будуть дешевші для споживачів, ніж автомобілі на бензині або «важкому» паливі.

Згідно з дослідженням, на даний момент середня роздрібна ціна електромобіля середнього розміру без урахування податків становить 33,3 тисячі євро, автомобіль порівнянних розмірів на бензині обійдеться покупцеві в 18,6 тисячі євро. При цьому аналітики прогнозують, що в 2026 році обидва автомобілі будуть коштувати близько 19 тисяч євро, а до 2030 року електромобіль порівнянної конфігурації буде доступний за 16,3 тисячі євро без урахування податків, а бензиновий – за 19,9 тисячі євро.

Некомерційна організація з Брюсселя Transport & Environment вважає, що вартість акумуляторних батарей для електричного транспорту з 2020 по 2030 рік має впасти більш ніж вдвічі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.