З 1 квітня по 1 листопада на семи столичних вулицях дозволено підвищення швидкості руху автотранспорту до 80 кілометрів на годину. Причому це рішення в нинішньому році далося київській владі не так просто, як зазвичай. Спочатку було заявлено, що дозволяти підвищувати швидкість на магістралях цього року не будуть . Нехай, мовляв, їздять повільно, як взимку. Але більшість столичних автомобілістів в соцмережах обурилися відмовою столичної влади відновлювати звичну практику. У підсумку поступки тверезого підходу і логіці були зроблені.
Передісторія протистояння столичної влади і автомобілістів була такою. Директор КП «Центр організації дорожнього руху» Віктор Черній офіційно заявив, що з 1 квітня столиця не буде впроваджувати підвищення дозволеної швидкості руху до 80 кілометрів на 17 вулицях, оскільки на сьогодні жодна з них не відповідає необхідним критеріям. До того ж на зазначених вулицях фіксується високий рівень аварійності та тяжкості наслідків ДТП. Крім того, на цих магістралях дозволено велосипедний рух, а велосообщество виступає проти підвищення дозволеної швидкості руху. Уздовж вулиць розміщені заклади масового відвідування громадян, зупинки громадського транспорту (без заїзних кишень) і т. П. Черній привів підтверджує його аргументи статистику: на ці вулиці припадає третина всіх загиблих і п’ята частина всіх травмованих в ДТП у Києві за три з половиною роки.
Заяви чиновника викликали широкий резонанс у столичній армії автомобілістів, які визнали їх необгрунтованими. Ну, посудіть самі, хіба логічно на широких проспектах з металевим або бетонним роздільником зустрічних напрямків плентатися зі швидкістю 50 кілометрів на годину?
І вже на наступний день позиція влади кардинально змінилася. «З огляду на суспільний резонанс, який викликало обмеження швидкісного режиму на ряді столичних вулиць, місто спільно з поліцією вирішив дозволити рух окремими дорогами, визначеними рішенням Київської міськради, зі швидкістю до 80 км / год», – повідомив перший заступник голови Микола Поворозник . За його словами, так званий літній режим їзди буде діяти всього на семи ділянках столичних автодоріг (в минулому році таких швидкісних ділянок було 17). Отже, де ж в Києві дозволено їхати з підвищеною швидкістю:
Але перемога громадськості все ще не остаточна, адже, за заявою столичного чиновника, найближчим часом буде активно опрацьовуватися доцільність запровадження літнього режиму їзди. «Разом з тим спільні робочі групи фахівців Центру організації дорожнього руху, поліції та інших зацікавлених осіб проведуть обстеження і аналіз швидкісного режиму, враховуючи містобудівну ситуацію, яка істотно змінилася з моменту прийняття рішення Київрадою в жовтні 2018 року», – підкреслив Микола Поворозник.
Не так давно в Верховній Раді з'явився законопроєкт, який має на меті зробити покарання за…
Коли потрапляєш у туман, просто нічого не видно. Відчуття таке, ніби ти їдеш у молоці,…
Багато автовласників, отримуючи при порушенні правил нечіткі знімки з дорожніх камер, помилково вважають, що вони…
Зараз, коли ціни на бензин просто зашкалюють, а грошей у багатьох не вистачає, на ринку…
BMW M3 готується до повернення у сьомому поколінні, пропонуючи вибір між класичним рядним шестициліндровим двигуном…
Шини псуються не тільки від їзди, а й від того, як їх зберігати. Якщо зробити…
View Comments
Директор КП «Центр організації дорожнього руху» Віктор Черній дурний як пробка в організації дорожнього руху, дурак але директор. Зменшення швидкості це пробки,аварії і загазованність повітря.