Українські водії масово переходять на цифрову автоцивілку

0
391

Минулого року автомобілісти в Україні купили цифрових полісів автоцивілки на суму близько 2,6 мільярда гривень. За підсумками, кількість електронних договорів ОСАГО становить приблизно 3,05 млн штук. Це майже у 2,5 раза більше, ніж у 2019 році.

При цьому загальна сума страхових платежів за такими договорами збільшилася на 176% в порівнянні з позаминулим роком. Зазначається, що більше третини від усієї кількості договорів ОСАГО укладено в електронній формі. Так, частка електронних договорів автоцивілки минулого року становить близько 37%, тоді як у 2019 році вона складала 15%, а у 2018 році й зовсім крихітну долю ринку – лише 2%.

Як зазначає Моторне (транспортне) страхове бюро України, починаючи з 2020 року учасники програми ДТП отримали можливість оформити електронний європротокол не тільки через вебсторінку, але й за допомогою мобільного додатку “Мій поліс”, що значно підвищило доступність й зручність користування сервісом. Ці кроки були зроблені в рамках роботи інноваційного хаба Моторного (транспортного) страхового бюро України з відбору та підтримки технологічних стартапів в галузі страхування.

Зараз читають  Cотні фур з Росії та Білорусі не встигли виїхати з ЄС

Генеральний директор Моторного (транспортного) бюро України Володимир Шевченко також зазначив, що у 2021 році в Україні в електронній формі почнуть укладатися договори міжнародного страхування. При цьому страховий сертифікат “Зелена картка” буде мати також й чорно-білий формат. Це дасть можливість після укладання електронного договору міжнародного страхування отримати сертифікат у вигляді файлу та видрукувати його на звичайному принтері, в тому числі й страхувальнику самостійно.

Крім того, цього року очікується, що доля цифрових полісів автоцивілки стане ще більшою та досягне близько 50% від загальної кількості.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.