Штраф за відсутність страховки на авто в Україні

0
101

ОСЦПВ – це обов’язкове страхування соціальної відповідальності, яке мають отримати водії до реєстрації автомобіля.

Кому можна не оформляти поліс, а також яка сума штрафу за відсутність страхування у 2021 році, розбиралися Фактах ICTV.

Що таке ОСЦПВ і хто від нього звільнений
Автовласники в Україні мають щорічно оформляти обов’язкове автострахування ОСЦПВ. Автоцивілка покриває збитки, що завдані потерпілій стороні, у розмірі:

до 50 тис. грн – якщо ДТП оформлена за європротоколом;
до 130 тис. грн – якщо пошкоджений транспортний засіб;
до 260 тис. грн – у разі нанесення шкоди здоров’ю людей.
ОСЦПВ потрібно оформляти всім водіям. Від обов’язкового автострахування звільнені лише деякі пільгові категорії громадян: учасники бойових дій, зокрема, АТО/ООС, учасники Революції Гідності, інваліди війни, інваліди I групи, а також водії, які керують транспортним засобом, що належить інваліду I групи.

Страхові компанії надають знижку на ОСЦПВ у розмірі 50% пенсіонерам, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам II групи.

Штраф за відсутність ОСЦПВ
Відсутність обов’язкової автостраховки відповідно до закону України тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу (ст. 126 КУ про адміністративні правопорушення). Зазначимо, що штраф нараховується й коли страховка відсутня або прострочена, і якщо автомобілем керує людина, яка не вписана в поліс.

Сума штрафу становить від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тож, у 2020 році водіям, які не оформили автоцивілку, доведеться сплатити:

425 грн – якщо ОСЦПВ оформлене, але не може бути пред’явлене працівнику поліції. Щоб уникнути такої ситуації, рекомендуємо оформляти електронний варіант або робити копію полісу;
850 грн – поліс прострочений понад п’ять днів або зовсім не оформлений.
Якщо ви вважаєте, що поліція виписала штраф незаконно, можна оскаржити справу в суді. Часто такі слухання вирішуються на користь водія, який зміг довести, що дії патрульних були неправомірними й порушили процесуальні норми.

Читайте також  Водії показали, як тепер виглядає дорога до Кирилівки (відео)

Як оформити ОСЦПВ
Поліс можна оформити в офісі страхової компанії або онлайн. Перейдіть на сайт обраного страховика у відповідний розділ, відкрийте онлайн-форму й заповніть усі дані для оформлення страховки. Необхідно вказати:

тип транспортного засобу (легкове авто, мотоцикл, вантажівка, причіп, автобус тощо);
об’єм двигуна;
вантажопідйомність (для вантажного транспорту);
місто або населений пункт реєстрації власника автомобіля;
водійський стаж;
сфера використання автомобіля (для особистих цілей або як таксі);
ПІБ власника авто й особові дані (адреса прописки, мобільний телефон);
марку й модель авто;
державний номер авто;
рік випуску транспортного засобу.
ОСЦПВ можна оформити як у паперовому, так і в електронному вигляді й надавати на вимогу працівника патрульної поліції будь-який із них. Електронний документ зручно зберігати в смартфоні або додати до Apple Wallet.

Як перевірити дію ОСЦПВ
Перевірити дію автоцивілки можна на сайті Моторного транспортного страхового бюро України. Достатньо вказати номер поліса з дев’яти символів або державний номерний знак транспортного засобу.

Щоб уникнути проблем, зокрема, штрафу за їзду без страховки, рекомендуємо під час придбання поліса користуватися послугами тільки перевірених страхових компаній і завжди перевіряти інформацію в базі Моторного транспортного страхового бюро.

Коли поліція має право перевірити поліс ОСЦПВ
Працівники патрульної поліції мають право перевірити у водія автоцивілку:

якщо були порушені правила дорожнього руху зі складанням протоколу про правопорушення;
якщо скоєна ДТП;
під час перетину кордону.
Після впровадження системи відеофіксації порушень ПДР, номери автомобілів можуть скануватися автоматично. Якщо поліс ОСЦПВ буде відсутній, є ризик отримати лист щастя зі штрафом за відсутність автоцивілки.

Як правильно оформити ОСЦПВ – інструкція
Оформити страховий поліс можна в режимі онлайн. Для цього необхідно обрати страхову компанію, розрахувати вартість послуги та вказати свої особові дані (електронна пошта, телефон, ПІБ та ідентифікаційний номер).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.