Українці в 2021-м повинні заплатити податки за свої машини в тому випадку, якщо їх вартість становить не менше 375 мінімалок (2,2 млн грн) і вік не перевищує 5 років.
Про це йдеться в 267 статті Податкового кодексу України.
Вартість машин оцінює Міністерство розвиток економіки. На сайті відомства публікують повний список автомобілів, за які потрібно заплатити податок. Зараз таких близько 213 моделей.
“Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку і відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податків контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня базового податкового року”, – йдеться в Податковому кодексі.
Якщо ж не заплатити протягом 60 днів , сума податку буде рости. Якщо заплатити в перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати (так звана податкова застава).
Користуватися машиною можна і в заставі, але продати або подарувати її не вийде. Більш того, податківці мають право забрати автомобіль, продати його, з отриманої суми отримати платіж, а здачу повернути вже колишньому власнику автомобіля. Правда, така ситуація – велика рідкість. Найчастіше боржники після податкової застави відразу ж платять за рахунками.
Фізичні особи – підприємці, які вже вийшли на пенсію за віком, можуть більше не платити за себе єдиний соціальний внесок ( ЄСВ ).
Українці мають право повернути частину сплаченого прибуткового податку ( ПДФО , 18% зарплати). Якщо в минулому році платник податків платив за освіту (своє або дитини), виплачував відсотки по іпотеці, витратив гроші на лікування, платив за страховку (в тому числі пенсійну).