Українці повинні заплатити податки за машини: коли і скільки

0
1923

Українці в 2021-м повинні заплатити податки за свої машини в тому випадку, якщо їх вартість становить не менше 375 мінімалок (2,2 млн грн) і вік не перевищує 5 років.

Про це йдеться в 267 статті Податкового кодексу України.

Вартість машин оцінює Міністерство розвиток економіки. На сайті відомства публікують повний список автомобілів, за які потрібно заплатити податок. Зараз таких близько 213 моделей.

“Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку і відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податків контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня базового податкового року”, – йдеться в Податковому кодексі.

Якщо ж не заплатити протягом 60 днів , сума податку буде рости. Якщо заплатити в перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати (так звана податкова застава).

Користуватися машиною можна і в заставі, але продати або подарувати її не вийде. Більш того, податківці мають право забрати автомобіль, продати його, з отриманої суми отримати платіж, а здачу повернути вже колишньому власнику автомобіля. Правда, така ситуація – велика рідкість. Найчастіше боржники після податкової застави відразу ж платять за рахунками.

Фізичні особи – підприємці, які вже вийшли на пенсію за віком, можуть більше не платити за себе єдиний соціальний внесок ( ЄСВ ).

Українці мають право повернути частину сплаченого прибуткового податку ( ПДФО , 18% зарплати). Якщо в минулому році платник податків платив за освіту (своє або дитини), виплачував відсотки по іпотеці, витратив гроші на лікування, платив за страховку (в тому числі пенсійну).

Читайте також  Украина могут заполонить дешевые автомобили из Японии
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.