Фахівці протестували на деяких українських АЗС якість бензину А-95 стандарту Євро 5 знаходиться не на належному рівні. Бензин взяли на пробу в 13 найпопулярніших АЗС.
Зразки перевіряли за основними параметрами – октанове число, вміст сірки і об’ємні частини ароматичних вуглеводнів і бензолу.
11 з 13 зразків бензину вклалися в норматив за октановим числом. Причому в мережах БРСМ-нафта і КЛО норматив перевищили найбільше – 97,2 і 97 одиниць. У двох мережах октанового числа не вистачило. Зокрема, в мережі Avantage цей показник був 93, а в мережі Marshall – 88.
Вміст сірки більше норми (не більше 10 мг/кг) виявлено в двох зразках. Йдеться про мережу Marshall і Avantage. Причому у Avantage в бензині сірки просто величезна кількість – 393 мг/кг. Але ж якщо сірки занадто багато в паливі, то утворюється нагар, забруднюються паливні форсунки і починаються проблеми з каталізатором.
Для порівняння, в бензині мережі БРСМ-нафта концентрація сірки становить 5 мг/кг, а в бензинах мереж КЛО і ОККО – 5,2 і 5,9 мг/кг відповідно.
Крім того, в бензині, який продають мережі Marshall і Avantage, вміст бензолу в 15 разів перевищує норму. Через велику кількість бензолу змивається масляна плівка, що призводить до підвищеного зносу циліндрів двигуна.
Що стосується змісту ароматичних вуглеводнів, то воно у всіх зразків бензинів відповідає нормі.
Заправка автомобіля "до повного" здається звичною, проте в деяких випадках може призвести до проблем. Сучасні…
В Україні планують запровадити систему штрафних балів для водіїв, яка вже давно діє в країнах…
Nissan представив оновлений електричний кросовер Ariya, який відмовився від традиційної решітки радіатора на користь нової…
Tesla представила оновлені базові версії Model 3 і Model Y, які більше не оснащуються FM/AM-радіо.…
Audi представила оновлену версію кросовера Q5L 2026 року, орієнтовану на китайський ринок. Модель отримала збільшену…
Багато водіїв вважають, що траса безпечніша за міські дороги, проте на швидкісних ділянках наслідки ДТП…
Leave a Comment