Карантин обвалить ринок автомобільного пального в Україні, – експерт

0
1544

Через карантин споживання палива в Україні впаде на 20-30%, такий висновок оприлюднили експерти консалтингової групи “А-95”, проаналізувавши тенденції на ринку в першому кварталі поточного року.

У повідомленні зазначено, що в першому кварталі 2020 року баланс ринку нафтопродуктів України почав зниження, “яке буде прогресувати у зв’язку з введенням карантину”, пише 112.ua.

Так, баланс дизельного палива в першому кварталі 2020 р. склав 1,387 млн т, що на 1,5% менше, ніж за аналогічний період 2019 р. (1,408 млн. т). Наголошується, що це перший випадок зниження квартального балансу ринку з 2015 р.

Окрім того, імпорт дизпалива скоротився на 3%, до 1,196 млн т. Основним імпортером залишається все так само Російська Федерація, їй належить 41% балансу українського паливного ринку. Внаслідок перебоїв з постачанням сировини з РФ знизилося постачання нафтопродуктів з Білорусі, його частка в балансі ринку впала з 35% до 19%.

“Якщо в І кварталі спостерігалося тільки зниження споживання ДП і переважно в промисловому сегменті через уповільнення темпів зростання економіки, то в другому кварталі зниження споживання прискориться і пошириться на всі марки нафтопродуктів в зв’язку з карантином. Ми очікуємо, що продажі моторних палив знизяться щонайменше на 20–30% і будуть залежати від перебігу епідемії”, – заявив директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.

Читайте також  Компанія Tesla втрачає позиції на ключових ринках через конкуренцію

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.