Вартість бензину, дизпалива та автогазу залежить від ціни нафтопродуктів на кордоні, курсу гривні та попиту на пальне.
Про це розповів Геннадій Рябцев із науково-технічного центру “Психея”.
“Насправді поки що ціна на нафту не знизилася. Впала вартість нафтових котирувань. Вони — вторинні фінансові інструменти, які не мають прямого стосунку до ціни фізичної нафти. Вартість останньої визначається за контрактом. Контрактна ціна залежить від усереднених нафтових котирувань. Такі значення виводять за місяць. Тому нафта може подешевшати, якщо котирування втримаються на нинішньому рівні хоча б тиждень чи два. Тоді дешева нафта надійде на нафтопереробні заводи. З неї отримають нафтопродукти, ціна на які при продажу в Україні може знизитися”, – пояснює Рябцев.
На вартість пального на заправках також впливають курс гривні та рівень попиту.
“Національна валюта зараз падає. Через початок посівної попит на пальне зростатиме. Ці фактори компенсуватимуть зниження вартості нафтопродуктів на кордоні”, – додає він.
Пояснює, як правильно розраховувати ціни на заправках.
“Кожен відсоток зниження ціни нафтопродуктів на кордоні означає зменшення цін на заправках на 10 копійок через два тижні. Якщо в нас гривня дешевшає на 10 копійок — це зростання вартості бензину через 2 тижні на 7-8 копійок”, – каже Рябцев.
Досвідчений фахівець поділився рекомендаціями щодо захисту авто від зимових неприємностей. Що ще відомо Багато автовласників…
Новий дешевий електромобіль GAC повністю розкритий до прем’єри. У відкритій базі Мінпромторгу Китаю з'явилися фотографії…
Новий Nissan Micra розкрили до прем'єри: це клон Renault. У Мережі з'явився скріншот брошури альянсу,…
В Україні ми, водії, завжди маємо тримати при собі документи на машину та права, а…
Сучасні автомобілі стали більш технологічними, але це не позбавило їх несподіваних проблем. Багато автомобілістів потрапляли…
Так вийшло, що багато хто з нас, навіть водії зі стажем, недостатньо серйозно ставляться до…
Leave a Comment