У МВС зафіксували суттєве збільшення кількості електрокарів в Україні

0
328

Міністерство внутрішніх справ (МВС) України у 2019 році зафіксувало збільшення електрокарів в Україні на 56%, порівняно з 2018 роком.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МВС України у Facebook.

Зазначається, що тільки станом на червень минулого року в Україні було зареєстровано 25 тисяч електромобілів.

“Темпи росту продажів таких авто постійно збільшуються, і з кожним днем їхня кількість збільшується на дорогах”, – повідомили у МВС.

Також у відомстві нагадали, що з 1 січня 2020 року набув чинності закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”.

“По-перше: цей Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України “Про дорожній рух”, які дозволять законодавчо захистити право водіїв, чиї транспортні засоби оснащені електричними двигунами, на доступ до зарядних станцій для електромобілів. По-друге: Законом доповнено новими частинами статті 122 КУпАП та 152-1 КУпАП”, – пояснили у МВС.

Тепер, зокрема, зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень).

Водночас паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома) — тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень).

“По-третє: передбачається введення для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами спеціальних номерів із зеленим кольором шрифту, а також запровадження нових дорожніх знаків: “Для електромобілів”, “Крім електромобілів”, “Станція зарядки електромобілів”, – додали у МВС й наголосили, що електрокари стають більш вигідними.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!