В Україні з 1 травня 2019 року в силу вступили нові правила техогляду. Вони пов’язані з тим, що наша країна приводить своє законодавство у відповідність з актами ЄС, передає angolenko.com.ua.
І в техогляді змінилося чимало, крім цього з’явився і новий документ, який підтверджує, що ваш автомобіль успішно пройшов технічний огляд.
Техогляд в Україні 2019: хто зобов’язаний пройти
Ще в 2011 році обов’язковий техогляд в Україні скасували для приватних легкових автомобілів. Винятком були лише вантажні машини, маршрутки і таксі.
Крім цього, спростили порядок проходження технічного огляду, а маршрутний лист і домовленість на керування транспортним засобом і зовсім не потрібні були.
У 2015 році міністерство інфраструктури запропонувало ввести обов’язкову перевірку технічного стану легкових автомобілів і причепів починаючи з 2019 року, мотоциклетної техніки – з 2022 року.
Це було зроблено через закон Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту відповідно до актів Європейського Союзу.
Технічний огляд для вантажних автомобілів повернули в 2015 році, для автобусів в 2017, а з 1 травня 2019 року техогляд в Україні повинні будуть пройти:
– Легкові автомобілі, які використовують для транспортування вантажу, або перевезення пасажирів, з метою отримання прибутку.
– Вантажні автомобілі та причепи.
– Автобуси та спеціалізовані транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі.
– Всі автомобілі, які працюють в службі таксі.
Але, якщо ж власник отримав бланк протоколу ОТК до вступу змін в силу, він має право не проходити техогляд, поки не закінчиться термін дії бланка старого зразка.
Хто може не проходити техогляд:
– Легкові авто будь-якої марки, моделі та причепи до них.
– Мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засобів.
– Легкові автомобілі, які використовують для перевезення пасажирів або вантажів для отримання прибутку, вантажні автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 тонни і термін експлуатації яких не перевищує 2 років.
– Технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом “Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України
Що перевіряють на техогляді
Тут правила змінилися не дуже сильно, і на техогляді перевірятимуть такі деталі і системи автомобіля:
– система гальмового і рульового керування
– зовнішні світлові прилади
– пневматичні шини та колеса
– світлопропускна здатність стекол
– газобалонне обладнання (за наявності)
– ідентифікація транспортного засобу, складові частини, системи, в тому числі встановлене обладнання, інші елементи в частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, в обсязі, визначеному законодавством.
Документ про успішне проходження техогляду
Так само після реформи оновили і документ, який підтверджуватиме успішне проходження технічного огляду. Тепер, крім звичайних бланків, водій отримуватиме мітку радіочастотної ідентифікації, яку він буде зобов’язаний прикріпити на внутрішній частині скла зверху справа.
У МВС зазначили, що це допоможе уникнути фальсифікації і зробить роботу перевіряючих органів набагато простішою.
Як часто потрібно проходити техогляд і який буде штраф
Легкові автомобілі, після першого їх використання повинні перевіряти через чотири роки, після цього кожні два. Машини ж, які використовую для перевезення пасажирів – щороку.
Штраф за експлуатацію автомобіля без талона техогляду буде становить до 1,7 тис. грн. Якщо ж водія з таким порушенням зловлять вдруге, його позбавлять прав на термін від трьох до шести місяців.
Зима — це той час, коли починаєш замислюватися, як зберегти своє авто в нормі і…
При виборі позашляховика важливо звернути увагу на кілька ключових аспектів, таких як прохідність, кліренс, кути…
Як би це не звучало дивно, ми всі іноді можемо помилитися, і навіть досвідчені водії…
Toyota Land Cruiser 250, відомий також як Toyota Prado, задає новий напрямок у дизайні позашляховиків…
Нерідко автовласники, щоб уникнути неприємностей із невдалим паркуванням, залишають під лобовим склом свій контактний номер…
Корозія кузова, часті поломки, проблеми з двигуном – сучасні авто часто не витримують жодної критики.…
Leave a Comment