Верховний Суд роз’яснив, коли не можна вилучати у водія транспортний засіб

0
2628

Верховний Суд у своїй постанові від 20.02.2019 року роз’яснив, що поліція не має права вилучати у водія транспортний засіб за відсутності реєстраційного документа, якщо в цей час він на ньому не їхав і не експлуатував його.

Ця історія почалася з того, що поліція вилучила мотоцикл без реєстраційних документів, який в той час знаходився на території приватного домоволодіння. Його господар подав позов до суду першої інстанції, вважаючи, що йому повинні віддати мотоцикл, так як на ньому в момент вилучення ніхто не їздив, він не експлуатувався і не створював перешкоди дорожньому руху.

Суд першої інстанції став на сторону власника мотоцикла, і постановив повернути його. Однак, правоохоронці не погодилися з таким рішенням, подали апеляційну скаргу і справа дійшла до Адміністративного суду ВС.

Судді Верховного Суду вважає, що відповідальність водія за відсутність реєстраційного документа настає тільки в тому випадку, якщо він їхав на цьому транспортному засобі або експлуатував його. Також судді впевнені, що якщо розміщення транспортного засобу суттєво не заважає дорожньому руху, у поліції немає підстав відправляти його на штрафмайданчик навіть при відсутності реєстраційних документів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.