Водіям більше не потрібно возити з собою важливий документ

0
342

У середу, 3 квітня набули чинності зміни до Правил дорожнього руху, затверджені постановою № 258 від 27.03.2019. Відтепер чинний поліс страхування цивільно-правової відповідальності власників авто достатньо пред’явити у візуальній формі – на електронному або паперовому носії. При його перевірці дані будуть звірятись із наявними у базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ).

Це ж стосуватиметься й страхових сертифікатів «Зелена картка».

На урядовому порталі зазначається, що рішення прийняте для забезпечення контролю за наявністю автоцівілки відповідними підрозділами Нацполіції. Тобто перевірка факту реєстрації полісу в МТСБУ буде покладено на них.

Разом з тим, перевіряти наявність автоцивілки, і, відповідно, скласти протокол за її відсутність поліцейський може лише у двох випадках:
– при складанні протоколу щодо порушень ПДР;
– при оформленні дорожньо-транспортної пригоди.

Іншим органом, що має право перевіряти наявність автоцивілки, є Держприкордонслужба – при перетині транспортними засобами кордону. Йдеться, насамперед, про міжнародний страховий поліс «Зелена картка», який з початку 2019 року повинен видаватись виключно у друкованому вигляді (не допускається заповнення вручну).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.