Categories: Новини

Штрафів не буде: чому Рада не підтримала важливий автомобільний закон

Share

Законопроект, у якому передбачалось збільшення штрафу за їзду з непристебнутим паском безпеки, не отримав необхідної кількості голосів.

Зміст документа з номером 8492, який розглядали вчора у сесійній залі ВР, вкрай простий: встановити штраф у розмірі 850 гривень за їзду з непристебнутим ременем безпеки або без мотошолома. Законопроект був раніше підтриманий у першому читанні, а от під час голосування у другому та в цілому, бракнуло голосів. Причому, не голосів «за», а тому що в залі було надто мало народних депутатів.

Вечірнє засідання Верховної Ради мало не було закрите спікером, оскільки розгляд наступних ініціатив з порядку денного ставав беззмістовним. Без необхідної кількості голосів, згідно з регламентом, законопроекти просто відхилялися б назавжди. Саме так це і сталось з документом №8492. Лише обіцянка Андрія Парубія оприлюднити у «Голосі України» списки всіх відсутніх дещо «оживила» сесійну залу, і після рейтингового голосування (яке проводиться заради розуміння, чи достатньо в залі «голосуючих» нардепів) на «радівському» екрані з’явилось число 230.

Чому підвищення штрафу «за ремені» таке важливе? Річ у тому, що, як колись написав Бродський, «Смерть – це те, що з іншими буває». А якщо відійти від літературних метафор – ті, чиє життя не було врятовано у дорожній аварії, уже не зможуть повідомити нам, живим, що якби той пасок свого часу був застебнутий, то не сталось би й непоправиме. А от чимало тих, кому в ДТП потрапляти не доводилось, радісно культивуватимуть міфи про те, що ремінь це шкідливо і ризиковано. Тому введення підвищеного штрафу за це порушення спонукало би значно більшу кількість водіїв користуватись пасками самим та рекомендувати це робити своїм пасажирам. Заради власної ж безпеки.

Однак, ініціатива «провалена», і тепер, щоб це саме питання знову занести в Раду, доведеться створювати все з нуля. А поки дійсним залишається «старий» розмір штрафу – 51 гривня за їзду без використання ременя безпеки.

У будь-якому разі, незалежно від наявності чи відсутності штрафу або його розміру, радимо вам користуватись ременями безпеки і рекомендувати робити це вашим пасажирам. Принаймні, це шанс не стати частиною сумної статистики жертв ДТП.

Джерело: AUTO.RIA.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Перевезення ялинки автомобілем: прості й корисні рекомендації

З наближенням новорічних свят я, як і багато інших, замислююсь над тим, як правильно перевезти…

16.12.2024

П’ять найпоширеніших причин втрати водійських прав

В Україні втрата водійських прав – це справді серйозне покарання. Багато хто думає, що таке…

16.12.2024

Lamborghini відкладає запуск першого електромобіля до 2029 року

Італійський автовиробник Lamborghini вирішив перенести запуск свого першого електромобіля на 2029 рік. Як повідомив генеральний…

16.12.2024

Як швидко зігріти автомобіль: 3 перевірених способи

Популярний спосіб у такій ситуації у жителів холодних регіонів – це обігрів піддону картера машини.…

16.12.2024

Водіям пояснили, чому не можна перевозити бензин у пластикових пляшках

На дорозі можуть статися різні ситуації. Наприклад, може закінчитися пальне всього за сто метрів від…

16.12.2024

Новий кросовер Suzuki потрапив в об’єктиви фотошпигунів

У вересні 2022 року Suzuki розпочала продаж в Азії свого нового кросовера Grand Vitara. Автомобіль…

16.12.2024