Стало відомо, хто і навіщо створив партію «євробляхерів»

Час читання: 3 хв.
0

Організатори називають “Силу виборців” “першим в Україні Комітетом політичної дії, що об’єднає мільйон виборців”. До заявленого мільйона структурі поки далеко, але перелік тих, хто підписав декларацію, дає можливість зрозуміти, хто буде у новій партії.

Серед них як відомі в експертних і довколаполітичних колах персони – Володимир Дубровський, Микола Малуха, Валентин Краснопьоров, Анатолій Пінчук – так і непублічні досі персонажі: представник Української асоціації власників зброї Веніамін Тимошенко, полковник запасу Святослав Стеценко, засновник “Школи Мерів” Руслан Рохов, політолог Євгеній Франків, економіст Олег Гетьман, аналітик Олександр Баськов, IT-підприємець, волонтер Іван Родніченко, громадський діяч, ветеран АТО Віталій Овчаренко, експерт з комунікацій, телеведучий Анатолій Шалаєв, підприємець Едуард Курганський, громадський діяч, “та ряд інших свідомих громадян”.

Depo.ua проаналізував, хто ці люди, і з ким можуть бути пов’язані. Володимир Дубровський – знаний економіст, який працює в CASE Україна – неурядовій організації, що за донорські гроші займається економічними дослідженнями, аналізом і прогнозуванням макроекономічної політики. “Суперліберал”, як назвали його за “круглим столом”. Учасник “Несторівської групи” – неформального клубу інтелектуалів, створеного з метою розробки стратегічного бачення для України, експерт з податкової реформи громадянської ініціативи “Реанімаційний пакет реформ”. Вважає кращим варіантом майбутнього України ліберальну альтернативу ЄС на кшталт Канади як “соціальної” альтернативи США. Опублікував у ЗМІ кілька матеріалів, у яких виступає захисником інтересів “євробляхерів”, яких називає “сірим” (на противагу “білому”) середнім класом. У “Силі виборців” буде ключовим спікером і консультантом з економічних питань. Єдиний із учасників заходу чітко заявив, що у політику не йде.

Ще один представник CASE – Микола Малуха, автор низки текстів у ЗМІ на захист “євробляхерів”. Його організатори платформи називають експертом з комунікацій. Був керівником з комунікацій проекту CASE Україна “Ціна держави”, який розповідав громадянам про державні витрати.

Анатолій Пінчук – громадський діяч, експерт з питань державного будівництва, фіскальної політики економічної безпеки та енергетики. Представляє “Реанімаційний пакет реформ”, член дорадчої групи з питань реформування з адміністративних питань в системі центральних органів влади у Кабінеті Міністрів. Керівник громадської організації “Українська стратегія”, член координаційної ради Коаліції малого та середнього бізнесу. Ще один представник “Реанімаційного пакету реформ” – економіст Олег Гетьман.

Модератором “круглого столу” був Руслан Рохов. Громадський діяч, раніше претендував на пост мера Хмельницького. 2017 року працював помічником Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича. Засновник “Школи мерів” і ще цілої низки громадських організацій. Цього року Рохов брав участь у реаліті-шоу “Кандидат” на телеканалі “112. Україна”. Цікаво, що переможцю цього шоу обіцяли місце в прохідній частині списку партії “За життя” на наступних виборах до Ради.

Громадський діяч Валентин Краснопьоров у 2012-2013 рр. координував регіональну платформу руху ЧЕСНО на Донеччині. Брав участь в освітніх політичних проектах і контролі виборів до різних органів влади. Після початку війни переїхав до Києва. На “круглому столі” говорив про побудову справжньої республіки, диверсифікацію економіки тощо. Досить частий гість каналу “112. Україна”.

Сам лідер “АвтоЄвроСили” Олег Ярошевич свою роль в новій організації напоказ не виставляє. За “круглим столом” виступав мало. Головним завданням назвав бажання “відстоювати свої права, честь та гідність”. Говорив загальновідомі речі: про те, що народ відділяють від політики, і що необхідно фінансувати ту політичну силу, яка буде відстоювати ваші інтереси тощо.

Отже, в новій організації зібралася різна компанія – від ветеранів війни на сході до успішних отримувачів закордонних грантів. Що ж об’єднало цих людей? По-перше, більшість із них є вихідцями із середовища середнього бізнесу – відповідно, розраховують на голоси “своїх”, яким будуть “продавати” ідеї зменшення тиску держави на цей сегмент економіки.

По-друге, більшість із учасників платформи вочевидь мають бажання скористатися новим майданчиком як шансом для потрапляння у політику. Для цього згодиться ідеологічна обгортка, яка сподобається достатній кількості українців. Та от про жодну конкретику щодо методів досягнення мети під час заходу не йшлося. Говорили загальниками, сипали цитатами про демократію і як нею користуватися – та й усе. “Не президент керує державою і не вертикаль влади, а керувати повинні люди”, “Сподіваємось, що ми зможемо покласти початок чомусь такому, що змінить правила гри в українській політиці”, – так висловлювалися про свою мету учасники засідання.

Бажаючих боротися “за все хороше” і “демократично тиснути на владу” на виборах 2019 року буде багато. “Силі виборців”, чи як там називатиметься партія, проштовхатися буде дуже складно. Навіть якщо проштовхуватиметься вона до влади за допомогою автомобілів, ввезених з-за кордону “сірим” середнім класом за “сірими” схемами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!