На кордоні почали додатково перевіряти автомобілі

Час читання: 2 хв.
0

Державна прикордонна служба України (Держприкордонслужба) в окремих автомобільних пунктах пропуску державного кордону розпочала в тестовому режимі перевірку наявності в автовласників сертифікатів “Зелена карта” в автоматизованому режимі через запит до централізованої бази даних (ЦБД) Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, таке нововведення стало можливим завдяки співпраці прикордонного відомства з МТСБУ, а саме взаємообміну даних між ЦБД МТСБУ та інформаційно-телекомунікаційною системою прикордонного контролю “ГАРТ-1”.

Таким чином, відтепер прикордонники при оформленні громадян, які перетинають державний кордон на автомобілях з українською реєстрацією, одразу на місці перевіряють дійсність страхових полісів.

Якщо в базі даних МТСБУ прикордонники не знайдуть інформації про укладення відповідного договору, то автомобіль кордон не перетне, оскільки в’їзд транспортних засобів без зазначеного поліса в країни міжнародної системи страхування “Зелена карта” заборонено чинним законодавством. Невідповідність номера авто в базі МТСБУ і зазначеного в сертифікаті також є підставою вважати поліс “Зелена карта” підробленим.

Громадяни, які навмисне пред’являють підроблені страхові документи, зобов’язані сплатити штраф до 50 тис. грн або понести покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

За підробку документів відповідно до чинного законодавства також передбачено штраф до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від 6 місяців, або обмеження волі на строк від трьох до п’яти років.

З моменту використання прикордонниками бази даних МТСБУ було виявлено близько 30 полісів з ознаками фальсифікації (підробки). Понад 50 автомобілів повернули у зв’язку з виявленням недійсних страхових сертифікатів, зафіксовано понад тисячу випадків спроби перетнути кордон без страхових документів.

Протягом січня наступного року заплановано забезпечити автоматизовану перевірку страхових сертифікатів у всіх пунктах пропуску для автомобільного сполучення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.