Водіїв попередили про стягнення плати за проїзд деякими дорогами

Час читання: 2 хв.
0

В Чехії почалися продажі річних дорожніх віньєток (roční dálniční známka) на 2019 рік. Купони на більш короткий термін надійдуть у продаж не пізніше перших чисел січня, повідомляє Міністерство транспорту ЧР.

Розмір мита за проїзд по чеських автомагістралей і швидкісних шосе для легкових машин не змінився. Річна віньєтка обійдеться автолюбителю в 1500 крон, місячна буде коштувати 440 крон, а десятиденна — 310 крон. Їх можна придбати в будь-якому відділенні «Чеської пошти» і на багатьох заправних станціях.

Зовнішній вид віньєток змінився незначно. Вони як і раніше виконані в різних геометричних формах і кольорах. Це зроблено для того, щоб поліцейським здалеку було простіше визначати вид дорожнього купона. В основному зміни торкнулися колірної гами, шрифтів і додаткових елементів захисту.

Важливо відзначити, що річна віньєтка на актуальний 2018 рік буде діяти до 31 січня 2019 року. Таким чином, у автомобілістів буде достатньо часу, щоб придбати новий купон. Він в свою чергу діє з 1 грудня 2018-го до 31 січня 2020 року — тобто не дванадцять, чотирнадцять місяців.

Нагадаємо, максимальний штраф за проїзд автомагістралями Чехії без діючої дорожньої віньєтки становить 5 тис. крон (близько 185 євро) на місці. Однак найчастіше поліцейські обмежуються квитанцією на 1-2 тис. крон.

Вартість дорожніх віньєток в Чехії на 2019 рік:

на рік – 1 500 крон;
на місяць – 440 крон;
на 10 днів – 310 крон.
Мінтранс планував відмовитися від класичних паперових віньєток, замінивши їх електронною системою контролю. Однак відомство не встигло реалізувати цю ідею. Робота над проектом триває.

Нагадаємо, з Нового року стануть безкоштовними чотири відрізки автомагістралей (на картинці нижче). Для проїзду по них купувати віньєтку не доведеться. Конкретно мова йде про ділянки: úsek D11 Sedlice – Kukleny (exity 84 – 90), úsek D35 Sedlice – Opatovice nad Labem (exity 126 – 129) a úsek D48 Frýdek-Místek – Dobrá (km 50 – exit 54).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!