Оголошена дата початку масштабного стеження за українськими водіями

0
1228
UPG

Зовсім скоро влади приведуть в норму технічну сторону питання щодо впровадження автоматичної фіксації правопорушень. Кабінет Міністрів видав указ з вимогою прийняти до виконання відповідні зміни до Закону «Про стандартизацію».

Відповідно до документа з 17 грудня 2018 року автоматична автофіксація отримає повний дозвіл на ведення стеження за водіями в Україні.

«У цей день набуває чинності новий держстандарт, висуваючи вимоги до приладів, що фіксують порушення ПДР … і не тільки швидкості !!! Це означає, що в будь-який момент і в будь-якому місці ви зможете піддатися контролю з боку поліції!»- пише на своїй сторінці в Facebook Володимир Караваєв.

Як повідомляв в коментарі для AutoNews.ua юрист Вадим Володарський, поки сама процедура накладення штрафів на порушника по фото або відео, зробленими камерою фіксації, абсолютно не відпрацьована. Справа в тому, що в існуючий закон закладений принцип покарання не порушника, а власника.

«Конституційний суд України в рішенні від 22.12.2010 року (справа за конституційним зверненням Багінського) виклав чітку правову позицію. Підставою для будь-якої юридичної відповідальності, в тому числі і адміністративної, може бути лише вчинення конкретною особою конкретного протиправного діяння. Крім того, Конституційний Суд посилався на презумпцію невинуватості та на принцип правової визначеності. Це рішення є обов’язковим до виконання. Таким чином, будь-яка постанова, винесена відносно власника ТЗ, а не безпосередньо порушника, може бути оскаржена в судовому порядку, з посиланням на це рішення. Думаю, що, якщо автовласники будуть активно це робити, практика “листів щастя” буде швидко заблокована судовими рішеннями», – зазначає Вадим Володарський.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.