Оголошена дата початку масштабного стеження за українськими водіями

Час читання: < 1 хв.
0

Зовсім скоро влади приведуть в норму технічну сторону питання щодо впровадження автоматичної фіксації правопорушень. Кабінет Міністрів видав указ з вимогою прийняти до виконання відповідні зміни до Закону «Про стандартизацію».

Відповідно до документа з 17 грудня 2018 року автоматична автофіксація отримає повний дозвіл на ведення стеження за водіями в Україні.

«У цей день набуває чинності новий держстандарт, висуваючи вимоги до приладів, що фіксують порушення ПДР … і не тільки швидкості !!! Це означає, що в будь-який момент і в будь-якому місці ви зможете піддатися контролю з боку поліції!»- пише на своїй сторінці в Facebook Володимир Караваєв.

Як повідомляв в коментарі для AutoNews.ua юрист Вадим Володарський, поки сама процедура накладення штрафів на порушника по фото або відео, зробленими камерою фіксації, абсолютно не відпрацьована. Справа в тому, що в існуючий закон закладений принцип покарання не порушника, а власника.

«Конституційний суд України в рішенні від 22.12.2010 року (справа за конституційним зверненням Багінського) виклав чітку правову позицію. Підставою для будь-якої юридичної відповідальності, в тому числі і адміністративної, може бути лише вчинення конкретною особою конкретного протиправного діяння. Крім того, Конституційний Суд посилався на презумпцію невинуватості та на принцип правової визначеності. Це рішення є обов’язковим до виконання. Таким чином, будь-яка постанова, винесена відносно власника ТЗ, а не безпосередньо порушника, може бути оскаржена в судовому порядку, з посиланням на це рішення. Думаю, що, якщо автовласники будуть активно це робити, практика “листів щастя” буде швидко заблокована судовими рішеннями», – зазначає Вадим Володарський.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.