Новини

Як поводитися при зупинці поліцією, щоб не отримати зайвий штраф

Share

Зупинка автомобіля патрульною поліцією – завжди стресова ситуація для водія, проте деякі потрапляють у такі історії значно частіше за інших. Як розповів один із діючих поліцейських, справа не лише у тому, як водій їздить, а й у тому, як він поводиться вже після зупинки. Отже, хто найчастіше отримує штрафи.

Найперше – імпульсивні водії. Вони вискакують із машини ще до того, як інспектор підійде, і починають щось доводити чи сваритися. Для патрульного це сигнал: “з таким треба суворіше”. Тож увага до кожної дрібниці – і штраф майже гарантовано.

Далі – ті, хто одразу поводяться винними. Ще не знаючи причини зупинки, вони починають вибачатися, пояснювати, що поспішали або “так більше не буде”. Для недобросовісного інспектора це знак: “на такого можна щось списати”. Часто ці водії йдуть із кількома штрафами замість одного.

Ще одна категорія – агресивні. Вони грублять, сперечаються і намагаються “качати права”. Якщо водій справді порушив правила, така поведінка лише погіршує ситуацію: патрульні охоче виписують протоколи по максимуму.

І, нарешті, метушливі. Вони нервують, поспішають і ладні підписати все, що завгодно, аби швидше поїхати. Такі люди зазвичай не перечитують документи, не фіксують можливі порушення з боку поліції і стають легкою мішенню.

Порада від патрульного проста: залишайтеся спокійними. Не панікуйте, не шукайте конфлікту і не намагайтеся “домовитися на місці”. Якщо дії інспектора викликають сумніви – увімкніть відеозапис, зберігайте копії документів, а у спірних випадках звертайтеся до юриста чи оскаржуйте постанову у суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Що станеться, якщо поставити акумулятор з неправильною ємністю

Іноді штатний акумулятор автомобіля доводиться замінювати. Зазвичай якісний акумулятор служить 5-6 років, а іноді й…

20.07.2025

Чи зобов’язані ви відкривати капот: що потрібно знати під час зупинки поліцією

Багато українських водіїв досі не знають своїх прав під час зупинки поліцією, тому часто беззастережно…

20.07.2025

Названо 4 моделі авто, які дуже рідко ламаються

Сучасні автомобілі дедалі частіше наповнюються передовими технологіями: турбомотори, цифрові панелі приладів, складні мультимедійні комплекси -…

19.07.2025

Як на АЗС крадуть гроші: викрито шахрайські схеми з дисконтними картками

Дві працівниці однієї з автозаправних станцій на Житомирщині стали фігурантками кримінального провадження через привласнення коштів…

19.07.2025

Названо ознаки, що ваш потенційний автомобіль колись був у воді

Автомобіль-"утопленник" можна впізнати за низкою характерних ознак, які рідко ховаються від уважного покупця. Найперше, що…

19.07.2025

Як розпізнати погане паливо: ознаки, які видно одразу

Перевірка палива "на око" - звичка, яка дісталася нам ще з часів, коли контроль якості…

19.07.2025