Новини

Повернення кнопок: чому автоконцерни відмовляються від сенсорних екранів

Share

В останні роки автовиробники активно замінювали традиційні кнопки сенсорними екранами, прагнучи створити футуристичний дизайн. Однак з часом з’ясувалося, що водії більше цінують зручність і безпеку, ніж стильні новинки, повідомляє autonews. Через це зараз простежується зворотній тренд: деякі бренди переглядають підхід до організації салону та повертають фізичні елементи управління.

Volkswagen

Volkswagen відкрито визнав, що надлишок сенсорних кнопок і екранів виявився помилкою. Головний дизайнер марки Андреас Міндт заявив, що у наступних моделях знову з’являться фізичні кнопки для основних функцій, адже немає сенсу заходити в меню для простих дій, як-от регулювання гучності чи клімату. Крім того, компанія планує відмовитись від сенсорних панелей на кермі, повернувши традиційні кнопки з тактильною віддачею, підкреслюючи, що автомобіль – це не смартфон. При цьому дисплеї залишаться, але у збалансованому вигляді.

Mercedes-Benz

У Mercedes-Benz теж почали переосмислювати кількість великих дисплеїв у салонах. Головний дизайнер Горден Вагенер зазначив, що величезні екрани, які стали звичними навіть у бюджетних моделях, втратили свою унікальність. Він вважає, що справжня розкіш полягає у високоякісних матеріалах і майстерності виконання, а не у величезних дисплеях. Нові концепції Mercedes все більше орієнтуються на тактильні поверхні, металеві перемикачі і мінімалістичний інтер’єр.

Hyundai

Hyundai також визнає, що надмірна кількість екранів може викликати у водіїв стрес і роздратування. Віце-президент Hyundai Design North America Ха Хак Су розповів, що під час фокус-груп багато людей зізналися у негативних емоціях через складність пошуку потрібних функцій. Тому в нових моделях, наприклад у Hyundai Ioniq 6, з’явилися фізичні регулятори гучності, кнопки клімат-контролю і перемикачі на кермі. Такий “розумний гібридний підхід” поєднує мультимедійні екрани з тактильними органами управління для більшої зручності та безпеки.

Subaru

Японський бренд Subaru також підтримав цей тренд, повернувши фізичні кнопки і регулятори в оновленому Outback 2026 року. Це рішення отримало позитивний відгук від прихильників марки, які чекали на повернення звичних класичних елементів управління. Багато автолюбителів відзначають, що деякі виробники занадто захопилися копіюванням Tesla, позбавляючи машини звичних кнопок і ускладнюючи керування.

У той час як більшість шукають компроміс, китайська Xiaomi запропонувала унікальний підхід у своєму електрокарі SU7. Центральний екран тут має магнітні кріплення, які дозволяють власникам додавати фізичні елементи керування на свій розсуд. Наприклад, можна приєднати док-станцію з аналоговою ручкою гучності і додатковими клавішами. Це дає водіям можливість персоналізувати інтерфейс і поєднувати сенсорні та фізичні органи управління за власним бажанням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Чи можна вмикати кондиціонер одразу після запуску двигуна

Літо - час, коли машина без кондиціонера швидко перетворюється на духовку. Відчинені вікна допомагають мало,…

14.07.2025

Нові правила техогляду в Україні: прозорість, контроль і фотофіксація процесу

З 1 липня 2025 року в Україні набули чинності нові, значно жорсткіші правила проходження технічного…

14.07.2025

Новий Volkswagen ID.4 2026 стане кардинально іншим електрокаром

Volkswagen готує масштабне оновлення моделі ID.4, яке затьмарить звичайний фейсліфт: у 2026 році електрокар фактично…

14.07.2025

Ринок уживаних авто в Україні зростає: червень 2025 року показав рекордні продажі

Упродовж 2025 року автопарк України поповнився 113,4 тисячами імпортованих уживаних легкових автомобілів, що лише на…

14.07.2025

Чому довге простоювання авто може бути шкідливим

Деякі водії вважають, що якщо рідко їздити машиною, вона довше збереже свій стан. Проте це…

14.07.2025

Як правильно користуватися кондиціонером у машині в спеку

У спеку кондиціонер у машині перестає бути розкішшю - він стає справжньою необхідністю. Але багато…

14.07.2025