Новини

Конфіскація чи штраф до 170 тисяч: що загрожує за прострочене перебування «євробляхи»

Share

Раніше повідомлялося, що офіційні заяви Державної митної служби щодо відмови від складання протоколів на власників автомобілів на єврономерах у період війни не відповідають чинному законодавству, а тому до них слід ставитися з великою обережністю. Штрафи за порушення правил можуть бути значними, і ризикувати не варто.

Після початку війни багато власників тимчасово ввезених авто на іноземній реєстрації не змогли вивезти їх вчасно з території України. Частина власників вважала, що під час воєнного стану цього робити не обов’язково. Водночас закон передбачає відповідальність за порушення термінів вивезення – штраф до 170 тисяч гривень або конфіскацію транспортного засобу згідно зі статтями 470 та 481 Митного кодексу.

У березні 2022 року Державна митна служба на своїй сторінці у Facebook повідомила про «автоматичне» продовження строків тимчасового ввезення автомобілів, якщо терміни їх зворотного вивезення припадають на період після 24 лютого 2022 року. Багато громадян сприйняли це як офіційну гарантію і не зверталися до митних органів за індивідуальними погодженнями на продовження строків.

Юристи одразу попереджали, що така інформація не має юридичної сили, оскільки закон вимагає подання індивідуальної заяви з обґрунтуванням причин і отримання відповідного дозволу від митного органу. Судова практика також свідчить, що факт війни не завжди визнається обставиною непереборної сили – кожна справа розглядається окремо з урахуванням обставин конкретного регіону, наявності бойових дій, роботи митниць і прикордонних пунктів.

Згодом Державна митна служба видалила своє повідомлення з Facebook. Проте власники авто, які орієнтувалися на цю інформацію, все частіше отримують протоколи про порушення митних правил.

Отже, будь-які публікації в інтернеті, які не мають сили закону, слід сприймати з обережністю. Продовження або зупинення строків перебування автомобіля в Україні можливе лише через індивідуальну процедуру, яка передбачає звернення до митниці із заявою, у якій чітко викладені конкретні причини.

Для офіційного продовження строку необхідно отримати письмову згоду митного органу, через який було здійснено ввезення автомобіля. На підставі такої заяви митники розглядають обставини справи та ухвалюють рішення щодо можливості продовження дозволеного строку перебування транспортного засобу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Mercedes-AMG опублікував перші офіційні фото нового електромобіля

На офіційних фото вперше було показано абсолютно новий електромобіль Mercedes-AMG, який, за словами розробників, стане…

09.05.2025

Топ-5 найпоширеніших порушень ПДР: що варто знати кожному водієві

Практично кожен водій хоча б раз у житті скоїв порушення, які вважаються незначними. Іноді це…

09.05.2025

Названо 5 простих порад, як збільшити ресурс двигуна

Багато автомобілістів вважають, що термін служби двигуна залежить виключно від його конструкції та бренду. Однак…

09.05.2025

Реєстрація авто в Україні: що потрібно знати та які документи подати

Усі власники автомобілів — як фізичні, так і юридичні особи — зобов’язані зареєструвати транспортний засіб.…

09.05.2025

В Україні прогнозують різке здешевлення пального

У найближчі тижні в Україні прогнозується суттєве зниження цін на автомобільне пальне. Про це повідомляє…

09.05.2025

ТОП-5 нових авто, які стануть надійними супутниками на все життя

Придбання нового автомобіля сьогодні — справа недешева. Часто для цього доводиться брати кредит, а не…

09.05.2025