Новини

В Україні суд визнав можливість застосування міжнародних норм щодо допустимого вмісту алкоголю у крові водіїв

Share

Згідно з українським законодавством, допустимий рівень алкоголю в організмі водія становить 0,2 проміле. Якщо вміст алкоголю досягає 0,3 проміле, водій може бути оштрафований на суму від 17 000 до 51 000 грн, з позбавленням права керування на термін від 1 до 10 років. Різниця в 0,1 проміле, що відповідає приблизно 50 мл пива, зазвичай не має значного впливу на поведінку водія.

Для порівняння, в більшості європейських країн допустимий рівень алкоголю становить 0,5 проміле, а в деяких країнах цей показник ще вищий. Наприклад, в США та Великобританії допустимий рівень — 0,8 проміле. Отже, водії в країнах Європи та США з 0,3 проміле можуть керувати автомобілем без порушень, тоді як в Україні за цей рівень алкоголю на водія може накладатися штраф до 51 000 грн і позбавлення права керування до 10 років. Це свідчить про те, що законодавство України у цій сфері не відповідає європейським стандартам, що створює певні колізії.

Нещодавно, поліція зупинила автомобіль водія, у якого були помічені ознаки алкогольного сп’яніння. Водій відмовився проходити тест на місці, оскільки не довіряв поліцейським, але погодився на огляд у медичному закладі. В медичному закладі прилад показав 0,25 проміле, але водій заперечував, що вживав алкоголь. Поліція не врахувала його пояснень і склала протокол за статтею 130 КУпАП. Протокол був переданий до суду, де водія визнали винним.

Згідно з Інструкцією №1452/735 від 09.11.2015, допустимий рівень алкоголю в організмі водія в Україні становить 0,2 проміле. Однак, Віденська Конвенція про дорожній рух, яку Україна ратифікувала ще в 1974 році, вимагає, щоб національне законодавство передбачало допустимий рівень алкоголю в крові або в повітрі, що видихається. Згідно з міжнародними стандартами, максимальний рівень алкоголю в крові не повинен перевищувати 0,5 грама на літр крові або 0,25 мг на літр видихуваного повітря, що відповідає 0,5 проміле.

Адвокати водія в апеляційному суді зазначили, що перевищення норми 0,2 проміле на 0,05 проміле є дуже незначним — це всього 50 мл пива. Вони вказали, що за міжнародними нормами такий рівень алкоголю є в межах допустимого. Тому хоча перевищення норми може формально вважатися порушенням за українським законодавством, цей рівень алкоголю є природнім відповідно до міжнародних стандартів. Адвокати заперечували проти накладення штрафу та позбавлення прав на керування, підкреслюючи необхідність застосування міжнародних стандартів, згідно з якими допустимий рівень алкоголю становить 0,5 проміле.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Новий Subaru Outback показали у вигляді пікапа

Реформний Subaru Outback був представлений на початку місяця на автосалоні в Нью-Йорку. І реакція на…

27.04.2025

Найяскравіші прем’єри Шанхайського автосалону 2025

Поки автосалони у США поступово втрачають популярність і демонструють дедалі менше новинок, у Китаї автомобільні…

27.04.2025

В Україні планують підвищити штрафи за порушення швидкісного режиму

Попри те, що у 2025 році в Україні не запроваджували нових правил дорожнього руху чи…

27.04.2025

Названо автомобілі, які найшвидше втрачають вартість на вторинному ринку

Для багатьох покупців автомобіль є вигідним способом інвестування, який дозволяє не тільки зберегти накопичення від…

27.04.2025

Юрист розповів, яких водіїв патрульні уникають зупиняти

Зупинка автомобіля поліцією рідко викликає позитивні емоції у водіїв. Проте й самі патрульні не завжди…

26.04.2025

Стало відомо, як можуть змінитися ціни на бензин у травні

Вартість бензину, дизельного палива та автогазу на українських автозаправних станціях залишається вкрай чутливою до змін…

26.04.2025