Новини

Українців зобов’яжуть перездавати іспит на права

В Україні може бути ухвалено нові правила для водіїв старшого віку. Верховна Рада розглядає законопроєкт №8082, який передбачає введення вікових обмежень та обов’язкових медичних перевірок для водіїв після 65 років.

Що ще відомо

Основною метою цих змін є підвищення безпеки на дорогах, оскільки з віком можуть погіршуватися когнітивні функції, реакція та увага, що впливає на здатність безпечно керувати автомобілем.

У разі ухвалення закону водії старше 65 років повинні будуть регулярно проходити тести для оцінки своїх фізичних і когнітивних здібностей. Після 70 років перевірки будуть проводитись частіше, а водійські права необхідно буде оновлювати щорічно. Це означає, що літнім водіям доведеться підтверджувати свою придатність до керування транспортним засобом значно частіше, ніж наразі.

Зараз в Україні водійські права можна отримати:

  • з 16 років – для мопедів і мотоциклів;
  • з 18 років – для легкових автомобілів;
  • з 21 року – для вантажного та спеціального транспорту.

Однак чинне законодавство не передбачає обов’язкових регулярних перевірок для водіїв старшого віку. Законопроєкт має на меті виправити цю прогалину, враховуючи міжнародний досвід.

Наразі не визначено точні терміни розгляду законопроєкту, але експерти вважають, що він має великі шанси на ухвалення. Це частина євроінтеграційних змін, які сприятимуть покращенню стандартів безпеки на дорогах в Україні.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Чому штрафи за неправильну парковку часто скасовують у судах

Штрафи за стоянку в заборонених місцях часто скасовують у судах, бо багато постанов складаються з…

24.11.2025

Mercedes-AMG готує електричний суперкар GT

Mercedes-AMG, раніше відомий потужними V8 і V12, активно переходить до електрики. Після експериментів з EQE…

24.11.2025

Зимові випробування електромобілів: запас ходу та комфорт

Нова програма Green NCAP перевірила три електромобілі - Dacia Spring, Hyundai Inster та VW ID.4…

24.11.2025

Audi готує компактний електрокросовер A3 e-tron із запасом ходу до 600 км

Німецький преміальний бренд Audi готує до випуску повністю електричний компактний кросовер, який, за даними порталу…

24.11.2025

Перші рендери восьмого покоління Mercedes-Benz S-Class

Перша генерація великого седана Mercedes-Benz S-Class з'явилася ще у 1972 році. Відтоді модель дійшла до…

24.11.2025

Чому запас ходу електромобіля падає взимку і як цього уникнути

З настанням холодів електромобілі та їхні власники стикаються зі значними випробуваннями. Багато водіїв помічають, що…

24.11.2025