Новини

У Китаї може з’явитися новий автогігант

Share

Переговори щодо об’єднання Nissan та Honda не принесли результатів, хоча така угода створила б третього за величиною автовиробника у світі. Однак на тлі жорсткої конкуренції в Китаї консолідація автомобільного ринку стає неминучою. Нові чутки про можливе злиття цього разу стосуються двох великих китайських компаній – Dongfeng Motor і Changan Automobile.

Реструктуризація як перший крок до злиття

Dongfeng Motor оголосила про плани реструктуризації, яка може змінити структуру контролюючих акціонерів, але не позначиться на головному власнику – державі. Тим часом Changan Automobile повідомила, що China South Industries Group Co., яка володіє часткою компанії, також готується до реорганізації разом з іншою державною корпорацією.

Синхронність цих заяв викликала припущення про можливе злиття Dongfeng та Changan. Обидва автовиробники входять до «великої четвірки» державних автогігантів Китаю, і об’єднання дозволило б їм ефективніше конкурувати з приватними гравцями ринку.

Можлива структура нового автоконцерну

За чутками, керівництво нового об’єднання контролюватиме Dongfeng. Очікується, що головою ради директорів стане Ян Цинь, який наразі обіймає аналогічну посаду в Dongfeng. Також компанія, ймовірно, призначить і генерального директора майбутнього автогіганта.

Натомість Чжу Хуажун, нинішній голова Changan, не матиме керівних посад у новому концерні, оскільки планує піти у відставку цього року.

Потенційні наслідки злиття

Якщо угода відбудеться, об’єднана компанія зможе продавати до 4,58 млн автомобілів на рік. Це дозволить їй випередити BYD у Китаї та вийти на сьоме місце у світі серед автовиробників.

Консолідація допоможе Dongfeng та Changan:

  • оптимізувати ланцюги постачання,
  • знизити витрати на комплектуючі,
  • зміцнити свої позиції у боротьбі з приватними автовиробниками.

Контекст змін на ринку

FAW, Dongfeng та Changan залишаються найбільшими державними автокомпаніями Китаю. Однак вони поступаються динамічним приватним конкурентам (Li Auto, Nio, XPeng) у впровадженні нових технологій. Саме тому китайська влада прагне прибрати регуляторні бар’єри та посилити державні концерни через об’єднання ресурсів.

Аналітики припускають, що така реструктуризація може стати ключем до виживання державних автогігантів у нових ринкових умовах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Китай

Останні записи

Експерт назвав причини для ТО нової машини з автосалону

Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…

19.03.2025

В нових автомобілях Toyota з’являться старі запчастини

Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…

19.03.2025

Названо головні ризики купівлі автомобіля з великою кількістю власників

Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…

19.03.2025

Як визначити знос шин: експерти назвали головні сигнали

Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…

19.03.2025

BMW обігнала Audi та Mercedes-Benz з продажу електромобілів

Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…

19.03.2025

Volvo показала EX30 Cross Country на реальних фотографіях

Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…

19.03.2025