Новини

В Україні посилюють нагляд за водіями: кількість штрафів різко зросте

У 2025 році Україна планує значно посилити систему контролю за наявністю діючих полісів страхування цивільної відповідальності серед водіїв за допомогою впровадження автоматизованого моніторингу. Нова ініціатива базуватиметься на використанні камер, які наразі застосовуються для фіксації порушень швидкісного режиму. Проте, завдяки модернізації, ці камери зможуть не лише зафіксувати перевищення швидкості, а й автоматично сканувати номерні знаки транспортних засобів для перевірки наявності дійсного страхового поліса.

Що варто знати

Система буде оснащена технологією автоматичного зчитування номерних знаків та подальшого зіставлення отриманих даних з централізованою базою даних, де зберігається інформація про діючі поліси страхування цивільної відповідальності (ОСЦПВ). У разі, якщо для певного транспортного засобу не знайдено активного поліса або термін його дії закінчився, власник буде оштрафований. При цьому розмір штрафів залишається незмінним: за наявність порушення передбачено штраф у розмірі 425 гривень, якщо його оплатять протягом 15 днів, або 850 гривень у разі прострочення платежу. Повідомлення про штрафи водії отримуватимуть через офіційну цифрову платформу «Дія», що забезпечує доступ до державних послуг.

Основна мета впровадження цих заходів полягає у приведенні системи страхування в Україні у відповідність до європейських стандартів, що сприятиме підвищенню безпеки на дорогах. Автоматизована система фотофіксації дозволить збільшити кількість водіїв, які користуються діючими страховими полісами, зменшити число незастрахованих транспортних засобів та покращити загальну дисципліну серед учасників дорожнього руху. Крім того, використання автоматичних засобів контролю допоможе звести до мінімуму людські помилки під час оформлення та виписки штрафів.

На даний момент система автоматизованого моніторингу ще не запроваджена, оскільки необхідні правові зміни знаходяться у стадії розробки. Серед них – поправки до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших нормативно-правових актів, що регламентують цю сферу. Також проводиться робота з адаптації технічних налаштувань існуючих систем та створення механізмів автоматичного розрахунку і видачі штрафів.

До впровадження цих змін штрафи за відсутність дійсного страхового поліса виписувались лише у випадках зупинки транспортного засобу представниками поліції. Очікується, що нова система зробить процес контролю більш ефективним і сприятиме суттєвому зниженню кількості порушень, що позитивно вплине на безпеку дорожнього руху в Україні.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Штраф

Останні записи

В Україні водії зобов’язані переоформлювати права протягом 10 днів

В Україні постійні водійські посвідчення видаються на 30 років, проте зміна особистих даних - ПІБ…

26.09.2025

Коли міняти літні шини на зимові та навпаки: правила та поради

Сезонна заміна шин - ключовий аспект безпеки на дорозі. Від моменту "перевзуття" залежить зчеплення з…

26.09.2025

ТОП-10 найнадійніших турбомоторів в історії

Турбовані двигуни часто мають погану репутацію з погляду надійності у довгостроковій перспективі. Але не завжди…

26.09.2025

Hyundai Ioniq 9 отримав найвищу оцінку безпеки від Euro NCAP

Hyundai офіційно оголосила, що новий електрифікований позашляховик Ioniq 9 отримав максимальну оцінку безпеки – п'ять…

26.09.2025

Чому деякі машини рідше потрапляють під зупинку патрульних

В Україні існує думка, що патрульні іноді зупиняють авто без видимої причини, хоча закон чітко…

26.09.2025

Флагманський кросовер Kia вперше засвітився в оновленому дизайні

Kia Telluride, який у США став справжнім хітом із продажами понад 115 тисяч авто лише…

26.09.2025