Categories: Новини

Стало відомо, скільки держава заробить на нових штрафах

Share

Міністерство внутрішніх справ запропонувало Кабінету Міністрів схвалити законопроект, за яким 50% від отриманих штрафів правил дорожнього руху, що були зафіксовані автоматично, направляти МВС та Нацполіції для розбудови системи відеофіксації дорожніх правопорушень.

Відповідний законопроект змін до Бюджетного кодексу на засідання уряду 10 вересня було внесено міністром внутрішніх справ Арсеном Араковим.

В пояснювальній записці сказано, що нині бюджетним кодексом, 100% штрафів за порушення правил дорожнього руху спрямовуються до загального фонду державного бюджету. Законопроект пропонує направляти до спеціального фонду 50% надходжень від правопорушень, що були зафіксовані автоматично. Інші 50% – на розвиток мережі відеофіксації. При цьому, з цієї половини коштів запропоновано 60% спрямувати на діяльність Нацполіції та МВС, а решту – «Укравтодору» та регіональним бюджетам у вигляді субвенції. Всі кошти повинні бути використанні на затуплення техніки та побудову інфраструктури для відеофіксації правопорушень.

За підрахунками МВС, це дозволить щорічно отримувати від штрафів 15-20 млрд грн. А розширення мережі відеофіксації дозволить збільшити цю суму.

При узгодженні позицій проти виступило Міністерство фінансів, де зазначили, що запропоновані зміни взагалі залишають загальний фонд бюджету від запланованих надходжень. Це може негативно позначитися на фінансуванні соціальних програм. Крім того, для Мінінфраструктури, як головного розпорядника коштів, в цьому році на підвищення безпеки дорожнього руху передбачені 2,6 млрд грн. Тільки на відеофіксацію в цьому році в бюджеті передбачено 997 млн грн. Це, на думку Мінфіна, не потребує вивільнення з бюджету додаткових 7,5-10 млрд грн. щорічно.

Але це зауваження МВС не було враховано. Хоча на початку вересня урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єра Степана Кубіва зобов’язав МВС і Мінфін узгодити позиції для схвалення урядом законопроекту. Але міністерства такі не дійшли згоди і, таким чином, не виконали доручення урядового комітету.

В експертному висновку також вказано, що днями екс-радник Авакова – народний депутат Антон Геращенко (Народний фронт) вніс в Верховну Раду законопроект, що майже ідентичний документу, розробленому міністерством внутрішніх справ.

Нагадаємо, з 8 жовтня поліція почала використовувати камери TruCam для фіксації порушення швидкості на автошляхах. За даними МВС, нині використовується 25 пристроїв відео фіксації, їх кількість планують суттєво збільшити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Штраф

Останні записи

Американці назвали бренди з найбільш відданими клієнтами

Експерти видання iSeeCar вивчили дані понад 929 тисяч автомобілів, випущених з 1981 по 2009 рік,…

06.11.2024

Стало відомо, чому китайські електрокари такі дешеві

Нещодавно в японському регіоні Тюбу провели закриту виставку для виробників автозапчастин, де показали китайські електрокари.…

06.11.2024

Автомеханік пояснив, чи обов’язковий прогрів двигуна взимку для нових авто

З настанням холодів у водіїв з'являються додаткові турботи щодо обслуговування своїх транспортних засобів. Автомеханік розповів,…

06.11.2024

Новий Mercedes-Benz CLA отримає технології від прототипу EQXX

У Mercedes-Benz розповіли про нове CLA. Субкомпактна модель третього покоління перебереться на платформу MMA, вийде…

06.11.2024

Land Rover представив ювілейну версію Discovery із новим двигуном

Компанія Land Rover представила особливу версію Discovery до 35-річчя моделі, а також новий 3,0-літровий дизельний…

06.11.2024

Названо 10 іномарок з пробігом, які відзначаються високою надійністю

Закордонний портал TopSpeed ​​оприлюднив список найнадійніших німецьких кросоверів з пробігом не дорожчим за 600 тис…

06.11.2024