Європейська комісія планує змінити методику обчислення вуглецевого сліду батарей до 2027 року. Нова система враховуватиме не лише обсяг спожитої електроенергії, але й національний енергетичний мікс. Це нововведення може виявитися вигідним для таких країн, як Іспанія та Франція, але створить труднощі для Німеччини.
У Німеччині близько 40% електроенергії виробляється з викопних видів палива. Промисловість країни вже висловила занепокоєння та закликала уряд втрутитися, щоб зупинити зміни, оскільки їхній енергетичний мікс сильно залежить від газу та вугілля. Тим часом Іспанія активно розвиває відновлювані джерела енергії, а Франція робить ставку на ядерну енергетику.
Німецька асоціація автомобільної промисловості (VDA) попереджає, що ці зміни можуть призвести до скорочення інвестицій у будівництво заводів із виробництва батарей у Німеччині. Нова система розрахунку суперечить попереднім підходам і може серйозно зашкодити наявним виробничим потужностям.
До того ж, у 2027 році в Європі буде запроваджено “зелений паспорт” для батарей. Цей документ надаватиме інформацію про екологічний вплив батарей і процес їх виробництва. Мета – підвищити відповідальність у ланцюжку поставок і стимулювати використання перероблених матеріалів. Наприклад, до 2031 року 16% кобальту, що використовується в батареях, має походити з переробки. Європа прагне зайняти 25% світового ринку виробництва батарей до кінця десятиліття, незважаючи на домінування азійської промисловості.
Чесно кажучи, початок 2025 року може виявитися не надто приємним для водіїв в Україні, адже…
Довгоочікуваний бюджетний кросовер Dacia Duster 3 покоління вже повністю розсекретили – у тому числі під…
На майданчику CAT Automobillogistik біля гавані Ессена зараз стоїть близько 6000 нових авто, і місця…
Більшість штрафів за порушення ПДР в Україні виникають через те, що люди просто забувають або…
Виявляється, що ціна на бензин А-95 в Україні поки що не змінюється — зараз він…
Технічний спеціаліст автосервісів поділився порадами, як правильно підготувати автомобіль до сильних морозів, щоб уникнути неприємностей…
Leave a Comment