Продаж електромобілів в Україні різко зросли навіть під час відключення електрики

Час читання: 2 хв.
0
Продаж електромобілів в Україні різко зросли навіть під час відключення електрики

В Україні спостерігається значний ріст популярності електромобілів, що здебільшого пов’язано з різким зростанням цін на паливо та дефіцитом нафтопродуктів, спричиненим військовим конфліктом на сході країни з 2022 року. Ці обставини значно збільшили інтерес українських споживачів до альтернативних енергетичних рішень, зокрема до електромобілів.

У 2022 році Україна імпортувала 3 128 нових і б/в електромобілів з січня по травень, у 2023 році ця кількість зросла до 9 736, а у 2024 році перевищила 20 000 одиниць. Лідером серед брендів за популярністю в Україні є Tesla, яка займає більше чверті ринку імпорту електромобілів. Найбільш популярними моделями є Tesla Model 3, Volkswagen ID.4, і Nissan Leaf.

Європейський кросовер Volkswagen ID.4, хоча офіційно не продається в Україні, активно ввозиться “сірими схемами” з Китаю разом з іншими електричними моделями. Львівська, Одеська, Дніпропетровська області та Київ лідирують за кількістю зареєстрованих електромобілів, що свідчить про регіональну популярність цих транспортних засобів. Наприклад, у Львівській області зареєстровано 2808 електромобілів за звітний період.

Цей тренд свідчить про зростаючий інтерес українських споживачів до сталого та ефективного виду транспорту, що відповідає сучасним вимогам екологічної безпеки та енергоефективності.

Зверніть увагу на те, що продаж електрокарів у нашій країні збільшується навіть незважаючи на масштабні відключення світла практично у всіх областях, а також незважаючи на те, що з 1 червня 2024 року збільшився тариф на електроенергію для населення. Тепер тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 4,32 грн за кіловат, а не 2,64 грн за кіловат, як раніше. Це означає, що власникам електромобілів тепер потрібно платити більше за зарядку батарей.

Експерти Інституту досліджень авторинку вважають, що електроенергія все одно залишається найдешевшим видом енергії в Україні. Тому підвищення тарифів на електроенергію для населення не матиме суттєвого впливу на український ринок електрокарів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!