Канада запровадить жорсткі мита на китайські автомобілі слідом за США та Європою

Час читання: < 1 хв.
0
Канада запровадить жорсткі мита на китайські автомобілі слідом за США та Європою

Канада планує посилити умови імпорту китайських автомобілів. Уряд Джастіна Трюдо готує нові мита на електромобілі китайського виробництва, повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела. Країна може посилити політику ввезення китайських автомобілів за прикладом США, з якими вона має тісні торгові зв’язки, та Євросоюзу. Автомобільна індустрія також просить вжити таких заходів, проте уряд побоюється можливих дій у відповідь з боку Китаю.

За даними Статистичного управління Канади, минулого року в країну було ввезено китайських електромобілів на суму 2,2 мільярда канадських доларів. Це значне зростання порівняно з 2022 роком, коли вартість імпортованих електромобілів становила лише 100 мільйонів доларів. Число імпортованих машин збільшилося більш ніж у п’ять разів, що частково зумовлено початком поставок Tesla Model Y із Шанхаю.

Канадські політики звинувачують Китай у низьких стандартах працевлаштування та використанні брудної енергії, що дозволяє випускати дешеві автомобілі. Вони разом із представниками автопрому закликають Трюдо привести канадські мита у відповідність до американських, щоб захистити робочі місця в країні.

Однак деякі побоюються заходів у відповідь з боку Китаю, який уже почав розслідування щодо європейських товарів. Китайців, які виробляють доступні більшості електромобілі, підтримують і деякі екоактивісти.

У травні США оголосили про план підвищити ввізне мито на електромобілі китайського виробництва майже вчетверо — до 100 відсотків. Минулого тижня ЄС заявив, що збільшить їх до 38,1 відсотків максимум.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!