Чинне законодавство передбачає певні покарання для військовозобов’язаних, які ухиляються від загальної мобілізації.
“Апостроф” в одному матеріалі пояснює, яка відповідальність передбачена за порушення мобілізаційного законодавства.
Якщо військовозобов’язана особа не виконує свої обов’язки – їй можуть заблокувати банківські рахунки. Як наголосили у Міноборони, такі санкції застосовуються у випадку, якщо вже ухвалено розпорядження щодо примусового виконання постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Якщо громадянин впродовж 10 діб з моменту отримання повістки не з’явився до ТЦК – працівники військкомату можуть звернутися до суду щодо накладення обмежень на таку особу. У цьому контексті йдеться про тимчасове обмеження виїзду за кордон, обмеження у праві керування транспортним засобом, а також арешт коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах.
Більш детально покарання для військовозобов’язаних розібрало тематичне видання “Судово-юридична газета”. Журналісти наголошують, що виносити постанову про накладення штрафу працівники військкоматів можуть заочно у випадку, якщо особа не з’явилася до ТЦК і не повідомила причину неявки. Однак у військкоматі обов’язково мають бути документи, які підтверджують інформацію про отримання виклику.
Якщо повістку надіслали поштою, належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК є:
Таким чином, як наголошують журналісти, поштове повідомлення, в якому проставлено відмітку про відсутність особи за адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання, може вважатися підтвердним документом для того, аби не складати протокол, а відразу виносити постанову про накладення штрафу. Підтвердим документом також вважається повідомлення, що особа відсутня за адресою, яку вказала під час оновлення даних. У такому випадку військовозобов’язаних фізичних осіб можуть покарати на 25,5 тисяч гривень, а юридичних – до 59,5 тис.
Якщо особа добровільно відмовляється сплачувати штраф – її банківські рахунки можуть заблокувати, а майно відібрати в межах виконавчого провадження.
Якщо військовозобов’язана особа не виконує свої обов’язки – представники ТЦК можуть звернутися до суду, аби притягнути громадянина до відповідальності, зокрема тимчасово обмежити у праві керування транспортним засобом на час загальної мобілізації.
Саме суд має ухвалювати рішення щодо тимчасового позбавлення прав керувати транспортним засобом. Рішення суду у справах щодо порушення мобілізаційного законодавства підлягають негайному виконанню.
У жовтні в Україні зареєстрували 4277 нових електромобілів на акумуляторних батареях (BEV), що на 5%…
Японський автовиробник Nissan збирається вивести на ринок новий продукт для електричного сегменту спортивних автомобілів, збудований…
Наш експерт розповів, як боротися з зледенілим склом тим водіям, у яких електрообігрів або «передпусковий»…
Слідом за новим кросовером Bigster румунський бренд Dacia має намір представити ще один важливий для…
Пошук і купівля вживаного авто має бути захопливим процесом, але шахраї легко можуть підбити водіїв…
Водії в Україні часто навіть не замислюються, що Правила дорожнього руху вимагають не просто вмикати…
Leave a Comment