Вартість зарядки електромобіля в США – складне питання з безліччю нюансів

Час читання: 2 хв.
0
Вартість зарядки електромобіля в США - складне питання з безліччю нюансів
Вартість зарядки електромобіля в США - складне питання з безліччю нюансів

Електромобілі поступово набирають популярність і досить багато водіїв у всьому світі роблять вибір на їхню користь. Однією з основних офіційно заявлених переваг “зеленого” транспорту є нижча вартість експлуатації порівняно з автомобілями з двигунами внутрішнього згоряння. Але чи все так просто в реальності? Розбираємось, скільки в середньому варто зарядити електрокар у США.

Вартість зарядки електромобіля – це не таке просте питання, як може здатися на перший погляд. На неї впливає ціла низка факторів, від місця та способу заряджання до регіональних особливостей ринку електроенергії.

Розглянемо приклад із Chevy Blazer EV, акумулятор якого має ємність 85 кВтг. При середній ціні електрики в США на рівні 16,68 центів за кВтг, повна зарядка від 0 до 100% Chevy Blazer EV з акумулятором на 85 кВтг коштуватиме приблизно $14,18. Однак заряджати електромобіль до 100% повної ємності не завжди оптимально – зазвичай рекомендується обмежуватися діапазоном від 10 до 80%. Типова зарядка в цьому діапазоні для такого ж електрокара коштуватиме близько $9,93. Таким чином, можна суттєво заощадити, не доводячи заряду до 100%.

Крім цього, на підсумкову вартість зарядки впливає і вибраний спосіб. Використання домашнього зарядного пристрою 2 рівня обійдеться приблизно на 33% дешевше, ніж зарядка на громадських станціях надшвидкої зарядки рівня 3, де до вартості електрики додається плата за обслуговування.

Наприклад, середня ставка на заправних станціях Tesla Supercharger складає близько 25 центів за кВтг, що у результаті виливається у $20-25 за повну зарядку. А ось домашня зарядка за нижчими тарифами постачальника електроенергії може коштувати лише $9-10.

Таким чином, стає зрозумілим, що тільки грамотний підхід до вибору типу та місця зарядки, а також обмеження заряду до розумних 80% дозволяють суттєво знизити витрати на експлуатацію електромобіля порівняно з традиційними автомобілями.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!