Усі водії знають, що за керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння в Україні можна дорого поплатитися. Вітчизняне законодавство встановлює одне з найвищих адміністративних покарань за цей вид порушення. Однак багато хто не в курсі, що, крім алкоголю і наркотиків, водіям заборонено приймати перед посадкою за кермо ще й деякі лікарські препарати.
Зокрема, ст. 130 КУпАП, яка регламентує відповідальність за водіння в стані сп’яніння, прямо містить подібне уточнення, пояснюючи, що йдеться про ліки, що знижують увагу і швидкість реакції. Однак, які саме препарати заборонено приймати, тут не йдеться.
Експерти звернули увагу, що до таких засобів можуть належати заспокійливі (включно з транквілізаторами), очні краплі з атропіном, препарати від розладу шлунково-кишкового тракту з лоперамідом, засоби від заколисування, стимулятори ЦНС, антизастудні, препарати від кашлю з кодеїном, нейролептики, снодійні, знеболювальні з лідокаїном.
Водіям рекомендують приймати лікарські засоби лише після консультації з лікарем, а також завжди перевіряти побічні ефекти і читати інструкцію до препарату перед прийомом. Виробники завжди попереджають про наявність або відсутність у продукції ефектів, які впливають на реакцію.
Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…
Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…
Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…
Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…
Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…
Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…
Leave a Comment