Усі водії знають, що за керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння в Україні можна дорого поплатитися. Вітчизняне законодавство встановлює одне з найвищих адміністративних покарань за цей вид порушення. Однак багато хто не в курсі, що, крім алкоголю і наркотиків, водіям заборонено приймати перед посадкою за кермо ще й деякі лікарські препарати.
Зокрема, ст. 130 КУпАП, яка регламентує відповідальність за водіння в стані сп’яніння, прямо містить подібне уточнення, пояснюючи, що йдеться про ліки, що знижують увагу і швидкість реакції. Однак, які саме препарати заборонено приймати, тут не йдеться.
Експерти звернули увагу, що до таких засобів можуть належати заспокійливі (включно з транквілізаторами), очні краплі з атропіном, препарати від розладу шлунково-кишкового тракту з лоперамідом, засоби від заколисування, стимулятори ЦНС, антизастудні, препарати від кашлю з кодеїном, нейролептики, снодійні, знеболювальні з лідокаїном.
Водіям рекомендують приймати лікарські засоби лише після консультації з лікарем, а також завжди перевіряти побічні ефекти і читати інструкцію до препарату перед прийомом. Виробники завжди попереджають про наявність або відсутність у продукції ефектів, які впливають на реакцію.
Mercedes-Benz оголосив про перехід до нової епохи фургонів, орієнтуючись на преміум-сегмент комерційного транспорту та люксові…
Volkswagen розширив у Європі свою лінійку Black Edition, додавши до неї оновлений T-Cross та Tiguan…
Mercedes-Benz показала фотографії із тестів нового електричного кросовера AMG. Новинка поки не має власного імені,…
Багато водіїв побоюються, що паркування автомобіля на схилі може призвести до пошкодження різних деталей. Проте…
Усі звикли до того, що автомобілі Toyota – це синонім слова «надійність». Причому неважливо, йдеться…
Toyota показала європейцям компактний електрокросовер Urban Cruiser. Це черговий Cruiser у лінійці Toyota — назву…
Leave a Comment