Опубліковано нові дані про безпеку автопілота Tesla

Час читання: 2 хв.
0
Опубліковано нові дані про безпеку автопілота Tesla

Обговорення безпеки Tesla викликають багато суперечок, і в цьому частково винні брак даних та реальна ситуація. Тепер, після більш ніж року з моменту останнього звіту за четвертий квартал 2022 року, Tesla опублікувала свої останні дані про безпеку, включаючи статистику власників, які активували Autopilot.

На перший погляд, дані виглядають позитивно для автовиробника, але глибший аналіз, проведений експертами розповість більше.

Перед тим як заглибитись, важливо відзначити, що Autopilot включає круїз-контроль та програмне забезпечення, призначене для допомоги водіям у утриманні автомобіля у смузі руху. Крім того, представлені дані, схоже, не включають користувачів з функцією Full Self-Driving (FSD), яка є більш сучасною версією Autopilot.

Дані взяті із внутрішньої документації Tesla. Хоча це викликає побоювання щодо можливої ​​упередженості, варто зазначити, що більшість брендів взагалі не публікують такі дані. Tesla стверджує, що водії та пасажири їхніх автомобілів перебувають у більшій безпеці, ніж у середньому по галузі.

У першому кварталі ми зафіксували одну аварію на кожні 12,28 мільйона кілометрів, пройдених з використанням технології Autopilot. Для водіїв, які не використовували технології Autopilot, ми зафіксували одну аварію на кожні 1,54 мільйона кілометрів. Для порівняння, останні доступні дані від NHTSA та FHWA (за 2022 рік) показують, що у Сполучених Штатах відбувається одна автомобільна аварія приблизно на кожні 1,08 мільйона кілометрів», – зазначили у компанії.

Tesla заявляє, що відносить до аварії на Autopilot навіть ті випадки, коли система була деактивована протягом п’яти секунд до аварії. Також не враховується вина водіїв інших транспортних засобів, тому кілька аварій (понад 35 відсотків) було віднесено навіть у тих випадках, коли автомобіль Tesla був вдарений ззаду. Проте й інші аспекти.

Слід зазначити, що кількість кілометрів між аваріями не є ідеальним безпековим показником. Наприклад, дані, які Tesla наводить як середній національний показник для інших автомобілів, включають кілометри на всіх типах доріг. Водії Tesla найчастіше включають Autopilot на автомагістралях, де дорожні умови та трафік зазвичай більш передбачувані. Ці дані також не дають уявлення про те, як працює система Full Self-Driving (FSD).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!