Головна Новини Без цих документів за кермо не можна: українським водіям загрожують серйозні штрафи

Без цих документів за кермо не можна: українським водіям загрожують серйозні штрафи

0
4526
Без цих документів за кермо не можна: українським водіям загрожують серйозні штрафи

Українські водії перед поїздкою мають бути дуже уважними. Необхідно перевірити, чи є при собі три документи, без яких заборонено сідати за кермо. Інакше загрожує штраф, інформує «Хвиля».

Так, перед тим, як кудись їхати, водіям варто пам’ятати, що при собі необхідно мати документи. Серед них:

 • права водія — посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
 • техпаспорт – реєстраційний документ на транспортний засіб;
 • чинний поліс ОСАЦВ — страховий поліс про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Водійські права

Виходячи із законодавства, водійські права видають виключно сервісні центри МВС.

Алгоритм отримання:

 • Спочатку слід вибрати спосіб підготовки до теоретичного іспиту: самостійно або в автошколі. Під час навчання в автошколі необхідно знайти акредитовані курси та підготувати документи.
 • Підготуватися до теоретичного іспиту самостійно або в автошколі. У випадку з автошколою потрібно прослухати курс лекцій та отримати свідоцтво (електронно). Воно діє один рік – без складання внутрішнього іспиту в автошколі.
 • Скласти теоретичний іспит у будь-якому сервісному центрі МВС. Для його здавання потрібно взяти паспорт, копію ідентифікаційного коду, медичну довідку про придатність до керування транспортним засобом. Результат іспиту дійсний протягом року, вартість – 250 гривень, мова – українська.
 • Вибрати автошколу для практичної підготовки. Може бути будь-яка акредитована автошкола або та сама, в якій проходили теоретичну підготовку.
 • Пройти практичну підготовку водія, скласти внутрішній іспит та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), що діє 2 роки.
 • Скласти практичний іспит у будь-якому сервісному центрі МВС, вартість – 420 гривень.
 • Отримати перше посвідчення водія. Документ видається на місці у сервісному центрі МВС, термін дії 2 роки. Орієнтовна вартість – 284 гривень (бланкова продукція) + 230 гривень (послуга).
 • Вже через два роки видаються постійні права на 30 років.

Техпаспорт (реєстраційний документ на транспортний засіб)

Як випливає із законодавства, всі транспортні засоби мають бути зареєстровані. Державна реєстрація проводиться на підставі:

 • заяв власників;
 • документів, що засвідчують їхню особу (підтверджують повноваження представника, наприклад, довіреність, оформлена у нотаріуса);
 • правомірності купівлі, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів;
 • відповідності конструкції транспортних засобів встановленим вимогам безпеки дорожнього руху.

Реєстрація (перереєстрація) провадиться за місцем звернення незалежно від місця реєстрації (проживання). Транспортні засоби реєструються у сервісних центрах МВС.

На зареєстровані транспортні засоби видаються свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт), два номерні знаки на авто або один на мотоцикли, мопед, причіп або напівпричіп, дозвіл на встановлення світлових або звукових сигнальних пристроїв (у разі спецтранспорту).

Реєстрація нових авто та з пробігом при цьому може проходити звичайним способом у сервісному центрі МВС або онлайн через портал державних послуг iGov.org.ua. Останній варіант не звільняє від відвідування сервісного центру МВС, але допоможе погодити час візиту та прискорити оформлення.

Поліс ОСАГО («автоцивілка»)

ОСАЦВ (обов’язкова страховка) – це форма державного захисту потерпілих при ДТП. Так, страховий поліс компенсує збитки потерпілим, а також покриває витрати винуватця аварії.

Зокрема, страховик сплатить ремонт постраждалої машини, лікування водія та пасажирів. Якщо власник полісу протаранить чийсь паркан, будинок, магазин та іншу нерухомість, він візьме на себе компенсацію цих витрат.

Зверніть увагу, що поліс є обов’язковим для всіх власників авто, зареєстрованих в Україні або тимчасово ввезених до країни. Тобто такий же необхідний документ, як техпаспорт та права водія, без яких не можна сідати за кермо.

При цьому «автоцивілка» діє на території України, для виїзду за кордон необхідно оформити «зелену картку». Страхові поліси можна придбати в страхових компаніях, найзручніше зробити це онлайн.

Штрафи за відсутність документів

А ось за відсутність свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу загрожує штраф у розмірі 450 гривень.

Таким чином, якщо у водія при собі немає прав водія — 450 гривень, якщо взагалі немає посвідчення — 3400 гривень. Передача керма людині без права на керування транспортним засобом – 3400 гривень, керування авто без прав водія потрібної категорії – 3400 гривень.

За водіння після рішення суду про позбавлення прав водія — 20400 гривень, повторне порушення — 40800 гривень.

У разі відсутності «автоцивілки», водієві загрожує штраф у розмірі від 425 до 850 гривень (у разі несплати штрафу за відсутність поліса протягом 15 днів). Проте оштрафувати можуть лише після ДТП або під час складання протоколу за порушення правил дорожнього руху.

Не застосовуються штрафи, якщо ви тільки вчитеся водити авто, не дозволяли керувати машиною нікому, у кого немає прав водія або маєте права та техпаспорт в електронному вигляді в додатку «Дія» («автоцивілка» теж може зберігатися, наприклад, у смартфоні, як електронний документ).

До того ж важливо пам’ятати, що «Дія» може не спрацювати в місцях з поганим покриттям інтернету, де е-права та е-техпаспорт просто не підтягнуться до додатку. Також документи у додатку не дійсні за кордоном.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.