В Україні планують посилити контроль за водіями

0
213

В Україні незабаром почнуть працювати 50 нових камер автофіксації порушень правил дорожнього руху. Про це у своєму інтерв’ю розповів заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко, повідомляє today.ua.

За його словами, нові комплекси автофіксації порушень ПДР на українських дорогах з’являться до кінця І півріччя 2024 року. Ці комплекси вже закуплені. Тобто вони є у МВС.

Таким чином, за дотриманням швидкісного режиму водіями в Україні скоро стежитимуть 300 камер автофіксації порушень правил дорожнього руху. Нині їх налічується 250. Цілком можливо, що надалі таких комплексів стане ще більше.

Нагадаємо, камери автоматичної фіксації порушень ПДР в Україні з’явилися влітку 2020 року. Вони автоматично фіксують автомобілі, які рухаються з перевищенням швидкості. Надалі водії цих транспортних засобів отримують постанову про штраф за перевищення швидкості.

МВС відключило всі камери автофіксації порушень правил дорожнього руху у лютому 2022 року після того, як розпочалося повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ в Україну. Але після того, як ситуація в країні стабілізувалася, а окупантів вигнали з Київської, Чернігівської та Сумської областей, у травні 2022 року деякі камери автофіксації порушень правил дорожнього руху знову увімкнули. Поступово, у міру покращення ситуації з безпекою, на українських дорогах стає дедалі більше таких комплексів. Так, нові комплекси на дорогах з’явилися 1 січня 2024 року та 1 березня 2024 року.

Раніше очікувалося, що комплекси автоматичної фіксації порушень ПДР не лише фіксуватимуть перевищення швидкості, а й зможуть «бачити» автомобілі, які проїжджають на червоний сигнал світлофора або рухаються смугою громадського транспорту. Але поки що таких функцій у комплексів немає.

Тим часом, Леонід Тимченко вважає, що в Україні потрібно збільшити відповідальність за повторне протягом одного року порушення швидкісного режиму. За його словами, у цьому випадку потрібно збільшити штраф, позбавляти посвідчення водія або відправляти порушників на повторні іспити до сервісних центрів МВС. При цьому Тимченко запевнив, що зараз, тобто на весну 2024 року, МВС не планує збільшувати штрафи за порушення правил дорожнього руху. Також поліція поки що не ініціюватиме обговорення цього питання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.