Categories: Новини

Штрафи та евакуатори: як зміняться правила паркування в Україні

Share

Водії масово порушують правила паркування, а їх майже ніхто не карає

Через три місяці в Україні запрацює новий закон про паркування автомобілів. Так влада намагається привести до ладу вулиці, заставлені машинами. На полювання за порушниками вийдуть загони спеціальних інспекторів.

Зараз у великих містах зростає кількість машин, а разом з тим стає більше водіїв, які порушують правила паркування. Машини залишають на тротуарах, пішохідних зонах, проїжджих частинах і газонах. У столиці порушників досить на кожному кроці.

В Європейських містах давно звикли залишати авто за два-три квартали на парковці, а далі йти пішки. Втиснутися на тротуар або пішохідну зону в Брюсселі означає заплатити штраф до 50 євро.

“У Брюсселі важко знайти місце для парковки і всюди треба платити. У різних районах парковка коштує по-різному, але в середньому 3 євро на годину. Якщо не заплатив – штраф 25 євро. Якщо не штраф вчасно – буде нараховуватися пеня”, – розповідає місцевий житель.

В Україні масово порушують правила паркування, бо водіїв майже ніхто не карає, в поліції не вистачає рук, каже автомобільний експерт Влад Антонов.

“Евакуатор – це дуже хороший спосіб превентивної роботи в плані порушення. Одна справа, коли вам “світить” штраф близько 1000 гривень – він буде чи ні. Інша справа, коли машину забирають і це коштує 1000 гривень, 2000 гривень. Це призводить водіїв в почуття”, – говорить фахівець.

Уже з кінця вересня в столиці з’явиться більше 22 тисяч нових паркомісць, а також спеціальна служба інспекторів, які мають право виписувати порушникам штраф або викликати евакуатор.

“Будуть спеціальні прилади, за типом планшета. Вони фотографують автомобіль, у автомобіля є десять хвилин на оплату. Якщо протягом десяти хвилин не приходить оплата, інспектор робить повторно фотографії та вже відправляє запит до бази МВС і отримує інформацію про водія”, – розповів заступник директора з розвитку комунального підприємства “Київтранспарксервіс” Денис Салабаєнко.

Розмір фінансового покарання – вартість години паркування в двадцатикратному розмірі. Якщо водій не заплатить вчасно, будуть нараховувати пеню.

segodnya.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Кому в Україні дозволено їздити без водійських прав

В Україні штраф у розмірі 3 400 грн накладається за керування транспортними засобами без відповідних…

19.01.2025

Ковані диски Ferrari Purosangue дорожчі за цілу Toyota Supra

Паркування на автомобілі з низькопрофільною гумою часто пов'язане з пошкодженням колісних дисків. Але ще сумніше…

19.01.2025

Небезпечні автотовари: які аксесуари краще не тримати в машині

Аксесуари для автомобілів, хоч і додають якоїсь стильності та зручності, можуть бути справжнім головним болем,…

18.01.2025

Як швидко відігріти замерзлий бачок: корисні поради для водіїв взимку

При низьких температурах рідина склоомивача в бачку автомобіля може замерзнути, що унеможливлює очищення лобового скла.…

18.01.2025

Електричний BMW M3 на платформі Neue Klasse: нові шпионські фото

Нещодавні шпигунські знімки підтверджують, що електричний BMW M3 адаптує кілька стильових елементів концепту Vision Neue…

18.01.2025

Чи потрібно оновлювати старе посвідчення водія на сучасне пластиков

Чи потрібно водіям обмінювати старе посвідчення водія з простими категоріями на нове, де вони розділені,…

18.01.2025