Головна Новини У досвідчених автомобілістів хочуть відібрати водійські права: що відомо

У досвідчених автомобілістів хочуть відібрати водійські права: що відомо

0
77

З метою зниження кількості дорожньо-транспортних аварій та смертельних випадків у частини водіїв з величезним досвідом водіння хочуть відбирати права водія.

Зокрема, для підвищення безпеки на дорогах Євросоюз запроваджує нові правила, спрямовані на водіїв похилого віку.

Ця ініціатива є частиною проєкту Vision Zero та спрямована на зниження кількості ДТП, а також летальних випадків.

Так, у Євросоюзі пропонують запровадити психологічну оцінку для водіїв віком від 65 років при оновленні своїх прав водія.

Ці оцінки мають на меті визначити проблеми у таких водіїв з концентрацією уваги та оцінити їхній психічний стан. Якщо результати будуть незадовільними, у таких водіїв забиратимуть водійські права.

Для водіїв віком 70 років і старших розглядатиметься можливість проходження курсів підвищення кваліфікації, а також видачі короткострокової ліцензії, наприклад, терміном на 5 років.

Для осіб старше 75 років можуть передбачити складання кожного року іспитів, а водіям віком 65-75 років їх потрібно буде, можливо, складати раз на 2 роки.

Особи, які підтримують таку ініціативу, наголошують на потенціалі таких заходів для підвищення безпеки дорожнього руху.

Вони вважають, що регулярної оцінки навичок водіння в осіб старшого віку є ряд переваг. Більш суворі тести можуть допомогти у виявленні проблем зі здоров’ям чи наявності когнітивних порушень, що впливає на безпеку водіння.

Але є й критики таких нововведень, і вони вказують на вікову дискримінацію. Вони ставлять під сумнів справедливість обмеження незалежності людей похилого віку та ефективність психологічних тестів, що відображають реальні можливості водіння.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.