Як продати авто в Дії: інструкція для власників

0
169
Продати можна тільки той автомобіль, який зареєстрований на людину за техпаспортом.

Починаючи з 20 грудня 2023 року, у Дії має запрацювати функція оформлення купівлі-продажу легкового автомобіля чи мотоцикла без відвідування Сервісного центру МВС. Як це зробити — покрокова інструкція.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров 19 грудня на Diia.Summit оголосив про запуск у робочому режимі (досі тривало лише бета-тестування послуги для окремої групи користувачів) перереєстрацію автомобілів у додатку Дія. Фахівці Інституту досліджень авторинку брали участь у тестуванні цієї послуги, і знають, як вона працює на практиці, які нові можливості створює та які обмеження.

Отже, щоб скористатися новою послугою продажу авто в Дії, насамперед потрібно мати автомобіль, офіційно зареєстрований на вас. Оформити продаж можна лише легкового автомобіля чи мотоцикла, чи мопеда.

Звичайно, ці транспортні засоби мають бути “чистими” – тобто без різного роду обтяжень, арештів, судових заборон і не перебувати в розшуку. Також це має бути першим транспортним засобом, який ви продаєте в рамках календарного року, тобто за нього не потрібно сплачувати додатковий податок за продаж.

Нагадаємо, що другий продаж легкового авто або мотоцикла (мопеда) протягом року оподатковується у розмірі 5% від його оцінної вартості, третій продаж – 18%. Для вантажних авто, автобусів, спецтехніки, тракторів, причепів — 5% за перший і другий продаж, і 18% за третій та всі наступні.

Порядок перереєстрації в Дії:

  • У розділі “Послуги” додатки Дію вибираєте пункт “Продати транспортний засіб”;
  • Вибираєте зі списку той транспортний засіб, який плануєте продавати (якщо їх кілька);
  • Вказуєте вартість транспортного засобу;
  • Введіть свої контактні дані – номер телефону та електронну пошту
  • На наступному екрані ознайомлюєтеся з проектом договору, чи перевіряєте правильно вказані всі дані. Якщо так – натискаєте кнопку “підтвердити”;
  • Залишається один крок – отримати підтвердження від покупця. Для чого він може скористатися згенерованим у вашому додатку QR-кодом або можна відправити йому електронне посилання.

З боку покупця все відбувається подібно до того, як і з боку продавця – вибір послуги, введення потрібних даних та їх перевірка, підписання договору купівлі-продажу.

Також варто зазначити, що при перепродажі легкового автомобіля з 15.06.2023 р. отримання експертного висновку стало необов’язковим. Однак для покупців, які бажають переконатися, що номерні таблички на автомобілі не підроблені, експертний огляд доступний за окрему плату, а висновок дійсний 10 днів.

Про номерні знаки: за діючими правилами покупець може залишити номерні таблички попереднього власника (крім платних комбінацій), відповідно, не доведеться звертатися до сервісного центру МВС для отримання нових номерів та платити за їх виготовлення. Коли номерний знак змінюється, його можна отримати в СЦ МВС, або замовити доставку Укрпоштою.

Нагадаємо, що для автомобілів, проданих дистанційно, передбачені нові серії – ED, DC – оформлені через електронний кабінет водія, DI, PD – оформлені через додаток Дія.

Свідоцтво про реєстрацію: у межах України водії можуть користуватися лише електронним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Після перереєстрації автомобіля у дії серед документів у покупця має з’явитися свідоцтво вже на нового власника та з привласненим номерним знаком. Якщо потрібен пластиковий документ, слід звернутися для його виготовлення в сервісний центр МВС або замовити його доставку по Укрпошті.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.