Депутати пропонують встановити нульове мито на авто для військових

0
455

Депутати Верховної Ради пропонують обнулити розмитнення автомобілів для бійців та інших цивільних осіб, які постраждали внаслідок військової агресії проти України. Відповідні законопроекти 10353 та 10354 зареєстровані на сайті парламенту.

Законопроектом пропонується, серед іншого, тимчасове звільнення від сплати ввізного мита з 1 січня 2024 року (або дати набрання чинності цим питанням) до 31 грудня року, наступного за роком введення воєнного стану в Україні, та року, в якому закінчується або скасовується воєнний стан в Україні, для: легкових автомобілів, кузовів до них, причепів та напівпричепів, кузовів до них причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення понад 10 осіб, транспортних засобів для перевезення товарів, що ввозяться на митну територію України.

Згідно з документом, передбачено вільний обіг громадян, які мають статус учасника бойових дій, громадян, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації (крім офіційно визнаних дезертирів), синів і дочок, батьків, братів і сестер осіб, які загинули внаслідок військової агресії проти України, та транспортних засобів, пошкоджених внаслідок військової агресії проти України.

Особи, які належать до кожної з цих категорій (або належним чином уповноважені особи в інтересах відповідних громадян), можуть ввезти в Україну один транспортний засіб. За цих умов, особи, які офіційно передали власні транспортні засоби військовим частинам, що беруть участь у заходах із відсічі та стримування збройної агресії проти України, також можуть ввезти один транспортний засіб.

“Звільнення від оподаткування ввізним митом, передбачене цією статтею, не поширюється на товари, що мають походження з країни, визнаної відповідно до закону державою-окупантом та/або державою, визнаною відповідно до закону державою-агресором по відношенню до України, або товари, що ввозяться з окупованої та/або тимчасово окупованої території України, визначеної відповідно до закону державою-окупантом (агресором) У документі зазначено, що це не стосується.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.