Сьогодні «лежачі поліцейські» стали звичайним явищем не лише у великих містах, а й у селищах. У той час, як автошколи ретельно навчають кожного водія керувати штучними дорожніми перешкодами, реальність на вулицях показує, що багато автомобілістів, схоже, ігнорують ці уроки, пише Hyser.

Спостереження за тим, як водії справляються з «лежачими поліцейськими», демонструє низку підходів. Деякі починають гальмувати заздалегідь, а інші натискають на гальмо лише тоді, коли опиняються у небезпечній близькості від перешкоди.

Деякі сміливі водії намагаються об’їхати «лежачого поліцейського», проїжджаючи бордюрами на пристойній швидкості, а ті, хто переймається своєю підвіскою, можуть вибрати діагональний підхід. Виникає питання: який маршрут є найбільш підходящим під час зіткнення з «лежачим поліцейським»?

Правильний підхід – заздалегідь загальмувати, знизивши швидкість, щойно перешкода стане видно. У міру наближення автомобіля до перешкоди гальмо відпускається, і при подоланні поліцейського, що лежить, можна застосувати невелике прискорення.

Причина, через яку неправильно гальмувати прямо біля перешкоди або за кілька сантиметрів від неї, пов’язана зі зміщенням ваги автомобіля вперед (згідно з шкільною фізикою). Це створює суттєве навантаження на підвіску.

Ідея значно збільшити швидкість перед поліцейським, щоби не відчути перешкоду, нелогічна. Якщо ви не готові витрачати гроші на заміну компонентів підвіски, не варто ризикувати.

На деяких зношених «лежачих поліцейських» може утворюватися колія, що забезпечує безпечний проїзд. Однак категорично не рекомендується намагатися проїхати бордюрами, оскільки це може призвести до пошкодження обода колеса або створити небезпеку для пішоходів і мотоциклістів. Крім того, це створює надмірне навантаження на шасі.

Для тих, хто щиро дбає про свій автомобіль, рекомендується швидкість не більше 20 км/год. Раннє гальмування має вирішальне значення, особливо для спортивних автомобілів із мінімальним дорожнім просвітом, де рекомендується знизити швидкість до 10 км/год та зупинитися безпосередньо перед перешкодою.

Хоча це може завдавати незручностей водіям, що знаходяться ззаду, збереження цілісності автомобіля має мати пріоритет.

Якщо ви пропустили знак і наближаєтеся до лежачого поліцейського на швидкості, з якою неможливо впоратися при екстреному гальмуванні, ручний метод для новачків полягає в різкому натисканні на педаль гальма безпосередньо перед поліцейським і майже негайному її відпусканні.

Практика на низьких швидкостях необхідна, щоб освоїти момент натискання та відпускання педалі гальма, щоб долати поліцейські, що лежали, без шкоди для підвіски.