Головна Новини Чергові штрафи для українських водіїв: що передбачає новий законопроект

Чергові штрафи для українських водіїв: що передбачає новий законопроект

0
67

Адвокат Віталій Герман нещодавно поділився своїми міркуваннями щодо дискусії навколо законопроекту № 8369 у своєму Instagram-акаунті. Цей законопроект безпосередньо стосується українських автомобілістів та обов’язкового використання сезонних шин у певні періоди.

Законопроект № 8369, який наразі перебуває на розгляді у Верховній Раді України, передбачає обов’язкове використання зимових або всесезонних шин для транспортних засобів вагою до 3,5 тонн у період з 1 листопада по 31 березня. Крім того, транспортні засоби, маса яких перевищує 3,5 тонни, також будуть зобов’язані перевзути в зимові шини протягом зазначеного періоду.

Штрафи та законодавчі зміни

Законопроект запроваджує штрафи у розмірі 340 гривень за керування транспортним засобом на літніх шинах у визначений зимовий період. Наразі в українському законодавстві відсутні чіткі положення щодо обов’язкового використання сезонних шин, що зумовлює необхідність внесення цих змін для усунення правової прогалини.

Обґрунтування запропонованого законопроекту

Прихильники законопроекту стверджують, що впровадження цих норм є необхідним через високий рівень дорожньо-транспортних пригод у зимові місяці. Наводячи приклади країн ЄС, де відсутність зимових шин вважається значним порушенням правил дорожнього руху, вони підкреслюють необхідність таких заходів для підвищення безпеки дорожнього руху.

Фокус на підвищенні безпеки дорожнього руху

Прихильники цієї законодавчої ініціативи підкреслюють, що використання літніх шин у зимових умовах створює значну небезпеку як для водіїв, так і для пішоходів. Запропоноване запровадження штрафів має на меті сприяти створенню безпечного дорожнього середовища, пріоритетом якого є благополуччя всіх учасників дорожнього руху.

У разі схвалення за використання літніх шин у зимовий період порушникам цього правила загрожуватиме штраф у розмірі 340 гривень, що підкреслює серйозність дотримання запропонованих вимог. Однак остаточне застосування цих штрафів залежить від успішного ухвалення законопроекту.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.