Україна запроваджує жорсткіші покарання для водіїв – які штрафи

Час читання: < 1 хв.
0

Недбале водіння може мати серйозні наслідки, і навіть незначні порушення правил можуть мати негативні наслідки.

Водії, які розмовляють по телефону під час руху, особливо небезпечні як для себе, так і для інших учасників дорожнього руху. Ми говоримо про мобільні пристрої, а не про бездротові гарнітури.

В Україні, згідно з Правилами дорожнього руху (п. 2.9.е ПДР), водіям заборонено користуватися мобільними телефонами в руках.

Слід зазначити, що недотримання правил користування мобільними телефонами за кермом може мати серйозні наслідки. Якщо дзвінок за кермом не призвів до ДТП, водія можуть оштрафувати на 510 гривень (згідно зі статтею 122.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Рішення з цього приводу приймає інспектор на місці зупинки.

Однак, якщо розмова водія змінює швидкість руху інших учасників дорожнього руху, спричиняє різкі маневри або порушує інші правила безпеки, штраф може становити 1445 гривень або водійське посвідчення може бути вилучено на строк від шести місяців до одного року (згідно зі статтею 122, пункт 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Небезпека розмов по мобільному телефону або надсилання повідомлень у месенджері під час керування автомобілем не лише підпадає під юридичні санкції, але й становить загрозу для самого водія та оточуючих. Тому важливо, щоб водії дотримувалися правил і забезпечували свою безпеку на дорозі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.